Dietetyka z promocją zdrowia

Dietetyka z promocją zdrowia

Dietetyka z promocją zdrowia

Dietetyka z promocją zdrowia – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Od kilku lat łatwo zauważyć rosnącą popularność dietetyki. Duże zainteresowanie tą dyscypliną można tłumaczyć przede wszystkim tym, że coraz częściej i coraz skrupulatniej zwracamy uwagę na to, jak się odżywiamy i do jakich konsekwencji może prowadzić nieodpowiednie żywienie. Rosnące zainteresowanie przekłada się również na uczelnie, które ubogacają programy kształcenia i modyfikują je w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom i wymaganiom współczesności. Przykład stanowi kierunek o nazwie Dietetyka z promocją zdrowia, który prowadzi Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Kształcenie na kierunku Dietetyka z promocją zdrowia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej umożliwia pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu optymalizacji stanu zdrowia oraz wspomagania leczenia schorzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia. Studenci uczą się jak planować, organizować i prowadzić żywienie osób zdrowych i chorych, a także diagnozować stand odżywiania pacjentów. Ponadto, nabywają umiejętności prowadzenia indywidualnego poradnictwa dietetycznego oraz organizowania działań edukacyjnych związanych z promowaniem zdrowego stylu życia.

Studia na kierunku Dietetyka z promocją zdrowia we wrocławskiej DSW podzielone są na kilka ścieżek specjalizacyjnych. Tymi ścieżkami są: Dietetyka wieku dojrzałego, Dietetyka wieku dziecięcego, Dietetyka w sporcie i rekreacji oraz Psychodietetyka i doradztwo zdrowego stylu życia. Studenci zaznajamiają się między innymi z zagadnieniami dotyczącymi żywienia osób starszych i fizjologii starzenia się organizmu, postępowania dietetycznego wymagającego zastosowania w przypadku występowania chorób wieku rozwojowego, opracowywania programów dietetycznych w odnowie biologicznej, zasad pracy o charakterze terapeutycznym.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Dietetyki z promocją zdrowia nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie klasyfikacji i charakterystyki diet, planowania jadłospisów, oceniania sposobu żywienia i stanu odżywienia, określania wpływu chorób na stan odżywienia, oznaczania podstawowych składników żywności, planowania i prowadzenia dietoterapii, prowadzenia warsztatów i spotkań edukacyjnych, wspierania osób zmagających się z problemami w sferze odżywiania o podłożu psychicznym.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Dietetyki z promocją zdrowia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szpitalach, sanatoriach, domach pomocy społecznej, poradniach dietetycznych, placówkach oświatowo- wychowawczych, firmach cateringowych. Ponadto, będą mogli założyć własny gabinet dietetyczny.

 

Opinie

Studia we Wrocławiu to szerokie, złożone i różnorodne zagadnienie. W stolicy Dolnego Śląska można odnaleźć wiele interesujących ofert edukacyjnych, również w omawianej przez nas dyscyplinie. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Dietetyka z promocją zdrowia warto dowiedzieć się czegoś o uczelni, która go realizuje. Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie? Paulina, studentka Dietetyki z promocją zdrowia mówi:

„DSW to uczelnia dla tych, którzy chcą wiedzieć i umieć więcej. To uczelnia dla tych, dla których najbardziej liczą się umiejętności praktyczne, na czele z umiejętnością pracy z pacjentem. Polecam.”

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia medyczne we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki medyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)