Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - rekrutacja na studia 2021/2022

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - rekrutacja na studia 2021/2022

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - rekrutacja na studia 2021/2022

Początki krakowskiej AWF sięgają 1893 roku, kiedy to zapoczątkowano kształcenie w ramach Kursu Naukowego dla Kandydatów na Nauczycieli Gimnastyki w Szkołach Średnich i Seminariach Nauczycielskich. Z biegiem lat dwuletni kurs przekształcał się w Studium Wychowania Fizycznego, Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, by w 1972 roku stać się Akademią Wychowania Fizycznego.

Uczelnia może pochwalić się znamienitym gronem absolwentów oraz osób mocno z nią związanych. Wśród nich wymienić można między innymi: Kamila Stocha, Justynę Kowalczyk, Macieja Kota, Agnieszkę Radwańską, Apoloniusza Tajnera, czy Katarzynę Woźniak.

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie prowadzi kształcenie na trzech wydziałach. Są to: Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Rehabilitacji Ruchowej oraz Wydział Turystyki i Rekreacji. Uczelnia kształci między innymi fizjoterapeutów, kosmetologów, nauczycieli wychowania fizycznego, czy animatorów przygotowanych do prowadzenia działalności w obszarze rekreacji.

Ponadto, w Akademii funkcjonuje Szkoła Doktorska Nauk o Kulturze Fizycznej, kształcąca doktorantów w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie naukowej - nauki o kulturze fizycznej.

Kierunki studiów oferowane przez Akademię Wychowania Fizycznego prowadzone są na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Każdy student otrzymuje również możliwość kształcenia zagranicą, dzięki uczestnictwu uczelni w popularnym programie Erasmus+. Do grona uczelni partnerskich należą między innymi: Lapland University w Rovaniemi, Hanze University w Groningen, Universita degli Studi di Firenze we Florencji, czy Universidade Tecnica w Lizbonie.

WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Terminy rekrutacji:

stacjonarne niestacjonarne
Studia I stopnia i jednolite od 21.06.2021 do 08.07.2021
Studia II stopnia

Studia stacjonarne

Termin rekrutacji studia I stopnia:

od 21.06.2021 do 08.07.2021

Podane terminy dotyczą większości kierunków studiów na danej uczelni, mogą zdarzać się wyjątki dla poszczególnych kierunków studiów. Zachęcamy do sprawdzenia dokładnych terminów rekrutacji na na stronie uczelni: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - studia 2021

Studia podyplomowe - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie: znaleziono 0

Grupa kierunku

    Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Komentarze (0)