Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Filologia angielska od podstaw – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Oczywiście, że tak. Jest to język, którym posługuje się niemal cały świat, a kontakt z nim mamy codziennie. Warto znać język angielski również dlatego, ponieważ posiadając umiejętności w jego zakresie znacznie łatwiej o znalezienie interesującej pracy. Gdzie można zacząć naukę od podstaw? W Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, która oferuje studia na kierunku Filologia angielska od podstaw.

Kształcenie na kierunku Filologia angielska od podstaw w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zakłada intensywną naukę języka. Studenci pozyskują wiedzę i nabywają umiejętności między innymi w zakresie poprawnego wykorzystywania języka angielskiego w różnych sytuacjach społecznych, swobodnego wyrażania sądów, opinii, argumentowania, redagowania tekstów, posługiwania się językiem specjalistycznym i naukowym. Kierunek oferuje trzy specjalności: Język angielski z językiem hiszpańskim, Język angielski biznesowy, Język angielski w mediach.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Filologia angielska od podstaw w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oparte są na bogatym programie kształcenia, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • praktyczna nauka języka- konwersacje,
 • pisanie,
 • kurs podręcznikowy,
 • słuchanie ze zrozumieniem,
 • konwersacje specjalistyczne,
 • literatura i kultura brytyjska,
 • literatura i kultura amerykańska,
 • gramatyka opisowa

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Filologia angielska od podstaw w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie tworzenia i redagowania komunikatów i innych form tekstów wykorzystywanych w nowych mediach, analizowania komunikatów marketingowych i medialnych, prowadzenia negocjacji biznesowych, formułowania przejrzystych wypowiedzi ustnych i pisemnych w szerokim zakresie tematów, wykonywania elementarnych tłumaczeń pisemnych i ustnych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po zakończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu? Nie od dzisiaj wiadomo, że umiejętności językowe znacznie szerzej otwierają perspektywy zawodowe. Absolwenci Filologii angielskiej w Akademii WSB będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w mediach, przedsiębiorstwach, wydawnictwach, agencjach marketingowych, administracji.

 

Opinie

„Dokąd na studia?” – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród kandydatów, zwłaszcza gdy dotyczy tak popularnego kierunku jakim jest Filologia angielska. Która uczelnia będzie najlepsza? Która szkoła wyższa zapewni najlepsze wykształcenie i start w dorosłe życie? Podobnych pytań może być znacznie więcej. A jakie ma Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej opinie? Mateusz, student Filologii angielskiej od podstaw mówi:

„W studiach w Akademii WSB widzę swoją szansę. Zdobywam wiedzę praktyczną, czyli taką, którą rzeczywiście będę mógł wykorzystać. To uczelnia dla tych, którzy chcą wiedzieć i umieć więcej.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW - ważne informacje

Filologia angielska od podstaw studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Filologię angielską od podstaw w Akademii WSB:

Absolwent kierunku Filologia angielska od podstaw w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • podstaw translatoryki,
 • formułowania przejrzystych wypowiedzi ustnych i pisemnych w szerokim zakresie tematów,
 • wykonywania elementarnych tłumaczeń pisemnych i ustnych,
 • zasad tworzenia i redagowania komunikatów i innych form tekstów wykorzystywanych w nowych mediach,
 • realiów i kultury krajów anglosaskich.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia angielska od podstaw:

Absolwent kierunku Filologia angielska od podstaw w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • wydawnictwach,
 • branży turystycznej,
 • administracji,
 • mediach,
 • agencjach marketingowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (0)