Komunikacja wizualna

Komunikacja wizualna

Komunikacja wizualna

26.01.2022

Komunikacja wizualna – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 2022

Czym jest komunikacja wizualna? Najprościej mówiąc jest to komunikacja poprzez obraz, przekazywanie informacji w formie wizualnej między nadawcą a odbiorcą. Komunikacja wizualna to zagadnienie, z którym spotykamy się każdego dnia i które przybrało na sile wraz z pojawieniem się nowych mediów, na czele z popularnymi mediami społecznościowymi. Mówiąc żartobliwe, od komunikacji wizualnej nie da się uciec i trudno w niej nie uczestniczyć. Przekazuje bowiem nie tylko informacje, ale również budzi emocje, pewne skojarzenia, naprowadza nas do konkretnego myślenia i działania. Dlaczego komunikacja wizualna jest tak istotnym zagadnieniem? Przede wszystkim dlatego, że we współczesnym świecie, w którym dominuje pośpiech, coraz trudniej w efektywny sposób wyrazić to, co mamy do przekazania. A czy komunikacja wizualna jest sztuką? Odpowiedź na to pytanie odnaleźć można na studiach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Studia na kierunku komunikacja wizualna w UP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Komunikacja wizualna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania identyfikacji wizualnej, projektowania różnego typu publikacji, projektowania informacji, jak również projektowania interfejsów, projektowania opakowań, czy prezentacji produktów. Studenci poznają współczesne narzędzia i technologie tworzenia i przetwarzania obrazu, prawne, finansowe oraz rynkowe aspekty działalności projektowej, jak również teorię i estetykę kultury wizualnej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Komunikacja wizualna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oparte są na programie, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • narracje wizualne,
 • struktury graficzne,
 • teoria komunikacji wizualnej,
 • edycja publikacji,
 • symbole i piktogramy,
 • identyfikacja wizualna,
 • grafika eksperymentalna,
 • analiza i interpretacja

 

Nabywane umiejętności

Studenci Komunikacji wizualnej na Uniwersytecie Pedagogicznym nabywają licznych umiejętności warsztatowych oraz kompetencji twórczych niezbędnych do realizacji różnorodnych, oryginalnych i autorskich utworów o charakterze dzieła plastycznego służących do komunikacji wizualnej. Uczą się jak zaprojektować warstwę wizualną w powiązaniu z treścią i funkcją, projektować utwory w 2D, projektować z wykorzystaniem cyfrowych technik tworzenia i przetwarzania obrazu.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Komunikacji wizualnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w studiach projektowych, agencjach reklamowych, wydawnictwach, agencjach interaktywnych. Będą mogli również podjąć samodzielną działalność.

 

Opinie

Komunikacja wizualna to owoc naszych czasów, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlatego coraz więcej uczelni, nie tylko artystycznych, oferuje kształcenie w jej zakresie. Przykładem jest krakowski Uniwersytet Pedagogiczny. Czy warto studiować Komunikację wizualną właśnie tutaj? Jakie ma Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie opinie? Dominika, studentka Komunikacji wizualnej mówi:

„Komunikacja wizualna to kierunek, który bardzo wyraźnie pokazuje, że Uniwersytet Pedagogiczny to nowoczesna uczelnia, która stawia na przekazywanie wiedzy z zakresu dziedzin nie tylko popularnych, ale również bardzo ważnych, oddziałujących na każdego.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Komunikacja wizualna na Uniwersytecie Pedagogicznym:

Absolwent kierunku Komunikacja wizualna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • projektowania identyfikacji wizualnych,
 • projektowania publikacji,
 • projektowania interfejsów ekranowych,
 • projektowania opakowań i ekspozycji produktów,
 • projektowania informacji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Komunikacja wizualna:

Absolwent kierunku Komunikacja wizualna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • studiach projektowych,
 • agencjach reklamowych,
 • wydawnictwach,
 • agencjach interaktywnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest egzamin praktyczny, rozmowa kwalifikacyjna.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Komentarze (0)