Filologia angielska

Filologia angielska

Filologia angielska

09.06.2022

Filologia angielska – Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie

Język angielski jest językiem niemal całego świata. W języku angielskim prowadzi się negocjacje biznesowe, pisze teksty piosenek, prowadzi spotkania dyplomatyczne, opracowuje slogany kampanii reklamowych. Wydaje się, że język ten znany jest każdemu, bowiem posługuje się nim co piąta osoba na świecie. Tymczasem, posiada różnego rodzaju zakamarki, w których niejeden może zabłądzić. Znajomość języka angielskiego traktowana jest przez niektórych jako oczywistość, zatem warto posługiwać się nim jak najlepiej. W jaki sposób pozyskać umiejętności w zakresie języka angielskiego? Wybierając Filologię angielską w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie.

Studia na kierunku filologia angielska w AEH WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lub 4 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Filologia angielska w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy, na którą składają się zagadnienia dotyczące języka, literatury i kultury. Studenci poznają naturę języka oraz jego złożoność, główne kierunki rozwoju i najważniejsze osiągnięcia literaturoznawstwa, jak również metody analizy i interpretacji tekstu oraz pojęcia i zasady ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego. Co najważniejsze, studia koncentrują się na nauczaniu praktycznych i przydatnych w przyszłej pracy kompetencji językowych, a także zaznajomieniu się z nowoczesnymi rozwiązaniami, technologiami oraz nowymi mediami w pracy filologa.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 6500 zł

studia niestacjonarne: od 6300 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Filologia angielska w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie realizowane są w oparciu o program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • gramatyka praktyczna,
 • konwersacje,
 • pisanie i stylistyka,
 • literatura angielskiego obszaru językowego,
 • ochrona własności intelektualnej i społeczna odpowiedzialność biznesu,
 • morfologia i składnia języka angielskiego

Studenci Filologii angielskiej w warszawskiej AEH otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz zdobywania jasno określonych umiejętności, a to wszystko za sprawą trzech modułów do wyboru: Translatoryka, Biznes oraz Edukacja językowa.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Filologii angielskiej nabywają umiejętności między innymi w zakresie posługiwania się językiem w zakresie podstawowych rodzajów komunikacji językowej, komunikowania się w typowych sytuacjach społecznych, redagowania tekstów, wykorzystywania metod współczesnego językoznawstwa do analizy tekstu i dyskursu, interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Filologii angielskiej w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach akwizycji języków, psycholingwistyki, tłumaczeń specjalistycznych, nowoczesnych technologii w edukacji językowej, organizacji działalności szkół językowych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach tłumaczeń, korporacjach międzynarodowych, instytucjach rządowych, wydawnictwach, szkołach językowych, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, branży turystycznej.

 

Opinie

Z racji tego, że język angielski dominuje w niemal każdej przestrzeni Filologia angielska należy do grona kierunków chętnie wybieranych. Oznacza to, uczelni oferujących studia w jej zakresie jest całkiem sporo, a to może nieco utrudniać podjęcie decyzji dotyczącej wyboru miejsca kształcenia. Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Na którą się zdecydować? Czy warto wziąć pod uwagę omawianą przez nas uczelnię? Jakie ma Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie opinie? Karolina, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Wybrałam Filologię angielską w AEH, ponieważ można wybrać stopień zaawansowania, a także dobrać dodatkowy język obcy. Ale dla mnie ważne są nie tylko zajęcia i programy. Ważna jest także atmosfera, jaka panuje w uczelni, a tutaj jest bardzo miła i przyjazna.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Filologię angielską w AEH Warszawa:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie,
 • analizy i interpretacji zjawisk językowych,
 • komunikacji społecznej,
 • narzędzi technologicznych wspierających pracę tłumacza,
 • literatury angielskiego obszaru językowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach tłumaczeń,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • instytucjach rządowych,
 • wydawnictwach,
 • szkołach językowych,
 • instytucjach kultury,
 • organizacjach pozarządowych,
 • branży turystycznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Komentarze (0)