Komunikacja cyfrowa i media

Komunikacja cyfrowa i media

Komunikacja cyfrowa i media

02.05.2022

Komunikacja cyfrowa i media – Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

W jaki sposób tworzyć ciekawe i merytoryczne treści? Tego dowiadują się studenci kierunku Komunikacja cyfrowa i media, łączące kompetencje dziennikarstwa video, public relations oraz wybrane zagadnienia promocji i social media. Kierunek ten realizowany jest w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Studia na kierunku komunikacja cyfrowa i media w WSH WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Komunikacja cyfrowa i media w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu zasad tworzenia informacyjnych i perswazyjnych tekstów dziennikarskich, reguł skutecznego oddziaływania w mediach społecznościowych, kreowania wizerunku, jak również pozyskanie umiejętności kreatywnego tworzenia, edytowania zdjęć i filmów w popularnym oprogramowaniu i ich prezentowania.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Komunikacja cyfrowa i media w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu realizowane są w oparciu o bogaty program nauczania, w którym odnaleźć można takie przedmioty jak:

 • wprowadzenie do nowych mediów,
 • internetowe gatunki dziennikarskie,
 • dokumentowanie i źródła danych,
 • kultura języka,
 • przekaz audiowizualny,
 • transmisje i telekonferencje,
 • prawo autorskie

Studenci Komunikacji cyfrowej i mediów w WSH otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz zdobywania specjalistycznej wiedzy, a wszystko za sprawą realizowanych specjalności, do których należą: Komunikacja audiowizualna, Social media.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Komunikacja cyfrowa i media w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu wyróżniają się obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach gospodarki cyfrowej, rynku mediów, grafiki komputerowej, e- marketingu, czy bezpieczeństwa cyfrowego. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, działach promocji i komunikacji, mediach.

 

Opinie

Studia we Wrocławiu to zagadnienie złożone z wielu elementów. W stolicy Dolnego Śląska można kształcić się w zakresie wielu rozmaitych dyscyplin, także tych związanych z nowoczesną komunikacją. Studia w tym obszarze oferuje WSH. Jakie ma Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu? Szymon, student Komunikacji cyfrowej i mediów mówi:

„Komunikacja cyfrowa i media to kierunek, który wyraźnie pokazuje, że WSH to nowoczesna uczelnia, która podąża za trendami i dostosowuje swoją ofertę do wymagań współczesności. W WSH studiują ci, którzy chcą być na bieżąco i zdobyć wiedzę potrzebną, którą rzeczywiście będą mogli wykorzystać.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Komunikację cyfrową i media w WSH Wrocław:

Absolwent kierunku Komunikacja cyfrowa i media w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • internetowych gatunków dziennikarskich,
 • form promocji,
 • animacji cyfrowych,
 • zarządzania sprzedażą i relacjami z klientem,
 • montażu obrazu i dźwięku.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Komunikacja cyfrowa i media:

Absolwent kierunku Komunikacja cyfrowa i media w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • agencjach reklamowych,
 • agencjach public relations,
 • agencjach marketingowych,
 • działach promocji i komunikacji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Komentarze (0)