Specjalności | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Architektura zieleni we wnętrzach
specjalność |
I stopnia |
stacjonarne |
Kształtowanie i ochrona krajobrazu
specjalność |
I stopnia |
stacjonarne |
Studia architektoniczne i budownictwo to bardzo ciekawa przestrzeń kształcenia. Ciekawa nie tylko dlatego, że oferuje pozyskanie wiedzy i umiejętności na tematy istotne, z którymi niemal każdego dnia mamy jakąś styczność, ale również dlatego, że spotykają się w niej różne zagadnienia i dziedziny; od inżynierii lądowej po sztuki piękne. Co oczywiste, studia architektoniczne i budownictwo to studia praktyczne. To studia przygotowujące do wykonywania jasno określonych działań. Jakich? Na przykład rozwiązywania zagadnień z zakresu produkcji, doboru oraz prawidłowego stosowania materiałów budowlanych, czy też projektowania krajobrazu w różnej skali i o różnych funkcjach.
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to kierunki wyróżniające się programami nauczania. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: geodezją, prawem budowlanym, hydrauliką i hydrologią, mechaniką, materiałami budowlanymi, fizjografią, czy też społeczno- kulturowymi uwarunkowaniami gospodarki przestrzennej. Poznają zasady geometrii wykreślnej i rysunku technicznego dotyczące zapisu i odczytu rysunków architektonicznych, budowlanych, geodezyjnych oraz geologicznych, powszechnie stosowane materiały budowlane, technologię ich wytwarzania oraz zasady produkcji przemysłowej, zasady kształtowania kompozycji w różnym kontekście przestrzennym, formy ochrony obiektów zabytkowych występujących w krajobrazie, techniki wizualizacji idei i projektów architektury krajobrazu, zasady fundamentowania obiektów budowlanych, zasady analizy oraz konstruowania wybranych obiektów budownictwa ogólnego, rolniczego, wodnego i komunikacyjnego.
Zobacz także
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to kierunki, które od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kandydatów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż posiadają wymiar praktyczny i nastawione są na zdobywanie wiedzy potrzebnej na rynku, a poza tym umożliwiają studentom wybór specjalności, dzięki którym jeszcze wyraźniej mogą zarysować obszar zainteresowań oraz przyszłych działań zawodowych. Pozostając przy działaniach zawodowych można powiedzieć, że absolwenci tych studiów mają dość szerokie możliwości. Z dyplomem w kieszeni mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: pracowniach projektowych, pracowniach konserwacji zabytków i ochrony środowiska, firmach konsultingowych, firmach developerskich i wykonawczych, jednostkach opracowujących plany zagospodarowania przestrzennego obszarów wiejskich, firmach realizujących i pielęgnujących obiekty architektury krajobrazu, urzędach administracji publicznej, administracji parków narodowych i krajobrazowych, wojewódzkich biurach geodezji i terenów rolnych. Ponadto, absolwenci kierunku Budownictwo mogą ubiegać się o uprawnienia do projektowania i kierowania robotami, w specjalności konstrukcyjno- budowlanej i instalacyjnej, umożliwiające im wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
W procesie rekrutacji na studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, biologia, geografia, matematyka, informatyka, fizyka.
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu mogą być prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, co oznacza że nauka może być bezpłatna lub odpłatna. Bezpłatna jest w ramach studiów stacjonarnych, natomiast koszt kształcenia w trybie niestacjonarnym wynosi 2100 złotych za semestr – na studiach pierwszego stopnia oraz 2200 złotych za semestr na studiach drugiego stopnia.
Zobacz także
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to zestaw popularnych kierunków, oferujących pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. Wśród nich wymienić można między innymi: inżynierię środowiska, górnictwo i energetykę, inżynierię lądową i transport, architekturę i urbanistykę, rolnictwo i ogrodnictwo oraz sztuki plastyczne.
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia architektoniczne i budownictwo w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dzielą się na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie oraz magisterskie. Studia inżynierskie, w zależności od kierunku i trybu kształcenia, trwają 3,5 roku lub 4 lata, natomiast studia magisterskie 1,5 roku lub 2 lata.
Kierunki należące do przestrzeni studiów architektonicznych i budownictwa w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu realizowane są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Forma stacjonarna, nazywana również studiami dziennymi, charakteryzuje się tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Forma niestacjonarna natomiast przybiera najczęściej postać formy zaocznej, które polega na uczęszczaniu na uczelnię w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie, i realizowaniu zajęć organizowanych w ramach tzw. zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu