Psychologia

Psychologia

Psychologia

11.07.2022

Psychologia – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 2022

Studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku psychologia w UP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Limity miejsc - rekrutacja 2022/2023

 • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 90
 • studia niestacjonarne jednolite magisterskie: 60

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

studia niestacjonarne: 5200 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Psychologia nastawiony jest na pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, a zatem złożonej z wielu elementów. Tymi elementami są między innymi: psychologia ogólna, metodologia badań psychologicznych, teoria osobowości, psychometria, czy poradnictwo psychologiczne. Istotne jest również nabycie umiejętności posługiwania się poznanymi metodami diagnostyki psychologicznej, prowadzenia badań naukowych, pracy w zespole i kierowania zespołem. Studenci uczestniczą w zajęciach poświęconych psychologii procesów poznawczych, psychologii emocji i motywacji, psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży, a także psychologii zdrowia, czy psychologii twórczości.

Absolwenci studiów na kierunku Psychologia wyróżniają się obszerną wiedzą z zakresu wspierania możliwości rozwojowych dziecka, diagnozowania i interpretacji danych diagnostycznych i konstruowania programów profilaktycznych. Ponadto, posiadają liczne umiejętności oraz kompetencje społeczne, na czele z wrażliwością na problemy przyszłych klientów, czyli dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • biomedyczne podstawy zachowań ludzkich
 • mózgowe mechanizmy funkcji umysłowych
 • psychologia procesów poznawczych
 • klasyczne teorie osobowości
 • psychologia twórczości
 • edukacja emocjonalna
 • psychologia narracyjna

 

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to 58 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Psychologia, prowadzona w systemie jednolitych studiów magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest zrozumienie społeczno-kulturowego kontekstu ludzkich zachowań oraz edukacji. W trakcie nauki istotne jest pozyskanie solidnej wiedzy na temat teorii i koncepcji filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych oraz nauk medycznych, co odpowiednio przygotuje do, między innymi, pełnienia funkcji inicjatora i koordynatora życia społecznego.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: biomedyczne podstawy zachowań ludzkich, mózgowe mechanizmy funkcji umysłowych, psychologia procesów poznawczych, klasyczne teorie osobowości, psychologia twórczości, edukacja emocjonalna, psychologia narracyjna.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym mogą wykorzystać w szkolnictwie, ochronie zdrowia, ośrodkach penitencjarnych, zakładach pracy, służbach mundurowych.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Marlena, studentka  IV- roku  Psychologii mówi:

„Psychologia to jeden z najważniejszych kierunków nauki, dlatego można śmiało powiedzieć, że jest to kierunek elitarny. Tutaj, na Uniwersytecie Pedagogicznym, uczą się prawdziwi specjaliści i znawcy swojego fachu. To olbrzymia przyjemność znajdować się w tym gronie.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

PSYCHOLOGIA - ważne informacje

Psychologia studia Kraków

Psychologia studia

Psychologia studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Psychologię Uniwersytecie Pedagogicznym:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • posługiwania się różnymi metodami diagnostyki psychologicznej,
 • prowadzenia badań naukowych,
 • prowadzenia negocjacji i mediacji w różnych typach konfliktów,
 • udzielania pomocy psychologicznej w sytuacjach trudnych,
 • zapobiegania i korekcji przejawów patologii społecznej,
 • resocjalizacji w warunkach zinstytucjonalizowanych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Psychologia:

Absolwent kierunku Psychologia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej może znaleźć zatrudnienie w:

 • szkolnictwie,
 • ochronie zdrowia,
 • ośrodkach penitencjarnych,
 • gabinetach pedagogiczno- psychologicznych,
 • służbach mundurowych,
 • zakładach pracy,
 • mediach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Komentarze (2)

Simi odpowiedz

Warto, fajne studia, fajna kadra. Najpierw się martwiłam, że nie idę na UJ, a po czasie stwierdziłam, że jest tutaj w porządku, uczę się z tych samych podręczników, co wspolokatorka z UJ. Sudia to moja pasja, więc wiedzę zgłębiam dodatkowo po zdjęciach, bo tak to z psychologią jest-ciagle szkolenia, praktyki. Jeśli brakło ci punkta czy dwóch na UJocik, to wbijaj na UP. Psychologia czeka.

Studente odpowiedz

Polecam psychologię na UPsie. Brak przesadnego nadęcia, o którym można usłyszeć od studentów innych krakowskich uczelni, ciekawa kadra ludzi mądrych a jednocześnie skromnych, czytaj- prostudenckich, wychodzących nam na przeciw, dzielących się doświadczeniem (to często praktycy z poradni i szpitali), mamy koła naukowe i sekcje aktywnie działające, m.in. sekcja psychologii klinicznej i neuropsychologii, psychoterapii, metodologii i analizy danych, muzyki i słuchu, wspomagania rozwoju człowieka, diagnozy psychologicznej. Nasz młody Instytut rozpoczął prowadzenie interesujących badań naukowych i rozwija się z roku na rok. Jeśli myślisz o psychologii, to jako student, polecam. Tylko trzeba pamiętać, że same studia to tylko początek: ) Psychologia to ciągle dokształcanie dalej.