Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych

ul. Wojska Polskiego 121; 91-726 Łódź

tel.: 42 25 47 560

e-mail: ridi@asp.lodz.pl

www.asp.lodz.pl

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych

ul. Wojska Polskiego 121; 91-726 Łódź

tel.: 42 25 47 560

e-mail: ridi@asp.lodz.pl

www.asp.lodz.pl

 • RZEŹBA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych są szansą przeżycia artystycznej przygody, ale także możliwością zdobycia ciekawego zawodu, wartościowych kompetencji, przydatnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Kierunek rzeźba łódzkiej ASP to nie tylko kontakt z tradycją tej odwiecznej i szacownej dyscypliny sztuki, ale także spojrzenie w przyszłość. Absolwenci naszych studiów mogą stać się twórcami i projektantami w nowoczesnym sensie, gdy w dziedzinę kreacji przestrzeni wchodzą przebojem nowe media, gdy wiele przedsięwzięć wymaga uczestnictwa artysty poruszającego się w estetyce trzech wymiarów. Druk 3D, medycyna estetyczna to tylko niektóre przykłady dziedzin, w których na świecie coraz częściej korzysta się z wiedzy i umiejętności rzeźbiarzy profesjonalistów.

  Nasi studenci otrzymują w ramach studiów rzetelny kurs tradycyjnych i współczesnych technik rzeźbiarskich, od ceramiki i rzeźby w drewnie, poprzez brąz, kamień, stal, aż po działania wirtualne i nowoczesny artystyczny fusing szkła. Oprócz działań twórczych student styka się z wieloma ciekawymi dziedzinami wiedzy, jak choćby anatomia czy podstawy przedsiębiorczości, co daje mu dużą wszechstronność, niezbędną zwłaszcza przy podejmowaniu przyszłych wyzwań zawodowych.

  Kolejną mocną stroną naszych studiów jest ich pragmatyczność – prowadzimy jako pierwsi w kraju studia na kierunku rzeźba o profilu praktycznym. Jesteśmy skupieni na kształtowaniu indywidualności studenta, przede wszystkim pod kątem jego przyszłej skuteczności na rynku pracy. Stąd szczególny nacisk kładzie się na stworzenie na studiach warunków, które przybliżają przyszłe wyzwania samodzielnego zawodowego życia. Studenci naszego wydziału mają szansę już w czasie studiów zetknąć się z realiami rzeźbiarskiego zlecenia, zebrać pokaźny dorobek realizacyjny, zwiedzić szereg interesujących ośrodków twórczych w ramach licznych wyjazdów plenerowych, a także nawiązać wartościowe kontakty w środowisku zawodowym w trakcie profesjonalnych praktyk.

  Przekazując Wam wiedzę o tym, czym jest rzeźba, staramy się nie tylko uhonorować jej historię i tradycję – zależy nam przede wszystkim na tym, aby Wasze przyszłe kariery twórcze i zawodowe określiły kształt i wartość rzeźbiarstwa w przyszłości.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia
   
  Proces rekrutacji na studia pierwszego stopnia na kierunku Rzeźba:
  • Przegląd prac kandydata
  • Rozmowa z kandydatem

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia
   

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest przegląd portfolio oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: