ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • DIETETYKA Stopień: I REKRUTACJA

  Studia na kierunku Dietetyka realizowane są w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula i są odpowiedzią na postępujący trend związany ze zdrowym odżywianiem, lecz także zwróceniem uwagi na poważny problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Celem kształcenia jest przekazanie specjalistycznej wiedzy z zakresu dietetyki. Unikatowy w skali kraju program nauczania skonstruowany jest z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego z uwagą na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne.

  Studia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula dzielą się na następujące specjalności: Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie, Poradnictwo dietetyczne. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a także nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Specjalność Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie zakłada rozwinięcie umiejętności pozwalających na współpracę ze sportowcami, czy osoba aktywnie spędzających czas na treningach na siłowniach czy klubach fitness.

  Specjalność Poradnictwo dietetyczne polega na nauce prawidłowego rozpoznawania potrzeb osób odwiedzających gabinet dietetyka.

  Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Dietetyka nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy żywienia człowieka, żywienie dzieci i młodzieży, promocja zdrowia, zaburzenia odżywiania, towaroznawstwo surowców, psychologia żywienia, ekologia produkcji żywności i środowiska, kuchnie narodowe, mikrobiologia ogólna i żywności, biochemia ogólna, alergie pokarmowe.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w poradniach dietetycznych, poradniach sportowych, szkołach, przedszkolach, klubach fitness.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

student Ocena

Wybrałam Dietetykę w Grupie Uczelni Vistula bo tutaj zwraca się uwagę na trendy panujące w społeczeństwie, czyli uczę się rozwiązywać najpoważniejsze, realne problemy


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: