ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FILOLOGIA HISZPAŃSKA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to możliwość poznania przede wszystkim języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Co ważne, studenci pozyskują interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Cechą charakterystyczną kierunku jest nacisk kładziony na wiedzę praktyczną, dlatego studenci odbywają łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Są one realizowane w firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, w agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to kierunek prowadzony zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w znacznej części posiadają charakter ćwiczeń i seminariów. W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, gramatyka opisowa, historia literatury, wstęp do komunikacji w biznesie, historia i kultura obszaru języka hiszpańskiego, organizacja rynku wydawniczego, marketing, współczesna literatura hiszpańskiego obszaru językowego, komunikacja ustna w biznesie.

  Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra znajomość języka obcego to bardzo przydatna umiejętność. A jeśli potrafimy posługiwać się językiem, którym mówi miliard ludzi na świecie to można być pewnym tego, że z taką zdolnością poradzimy sobie na rynku pracy. Skoro hiszpański jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie, to w jaki sposób można to wykorzystać? Absolwenci Filologii hiszpańskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w biurach tłumaczeń, branży turystycznej, dyplomacji, handlu zagranicznym, lecz także w korporacjach międzynarodowych, bądź mediach, chociażby w roli zagranicznego korespondenta. Posiadając szeroką wiedzę z zakresu historii i geografii obszaru hiszpańskojęzycznego, kultury życia codziennego, sztuki i tradycji duża część świata stoi przed nami otworem, a dodatkowo odbywając obowiązkowo naukę jeszcze innego języka obcego, rynek pracy nie powinien nas napawać obawą.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

marcelina Ocena

Hiszpania to moje marzenie. Zawsze interesowałam się tym krajem, ale dopiero studia w Grupie Uczelni Vistula pokazały mi jak bardzo ciekawy jest to kraj i dzięki zajęciom chcę jeszcze bardziej go odwiedzić, a także związać z nim życie zawodowe. Jestem pewna, że studia w Grupie Uczelni Vistula to poważny krok do realizacji marzeń


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: