ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FILOLOGIA HISZPAŃSKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kierunek Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to możliwość poznania przede wszystkim języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Co ważne, studenci pozyskują interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Cechą charakterystyczną kierunku jest nacisk kładziony na wiedzę praktyczną, dlatego studenci odbywają łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Są one realizowane w firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, w agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to kierunek prowadzony zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w znacznej części posiadają charakter ćwiczeń i seminariów. W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, gramatyka opisowa, historia literatury, wstęp do komunikacji w biznesie, historia i kultura obszaru języka hiszpańskiego, organizacja rynku wydawniczego, marketing, współczesna literatura hiszpańskiego obszaru językowego, komunikacja ustna w biznesie.

  Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra znajomość języka obcego to bardzo przydatna umiejętność. A jeśli potrafimy posługiwać się językiem, którym mówi miliard ludzi na świecie to można być pewnym tego, że z taką zdolnością poradzimy sobie na rynku pracy. Skoro hiszpański jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie, to w jaki sposób można to wykorzystać? Absolwenci Filologii hiszpańskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w biurach tłumaczeń, branży turystycznej, dyplomacji, handlu zagranicznym, lecz także w korporacjach międzynarodowych, bądź mediach, chociażby w roli zagranicznego korespondenta. Posiadając szeroką wiedzę z zakresu historii i geografii obszaru hiszpańskojęzycznego, kultury życia codziennego, sztuki i tradycji duża część świata stoi przed nami otworem, a dodatkowo odbywając obowiązkowo naukę jeszcze innego języka obcego, rynek pracy nie powinien nas napawać obawą.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów hispanojęzycznych

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów hispanojęzycznych

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów hispanojęzycznych

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów hispanojęzycznych

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (5)

mk Ocena odpowiedz

Witam, czy studia niestacjonarne magisterskie posiadają również blok pedagogiczny, tak by po ukończeniu studiów móc uczyć w szkołach publicznych?

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Izabela! Wykładowcy kładą nacisk na praktyczne zajęcia, dzięki którym poprawisz swoją znajomość języka. Dla wszystkich studentów prowadzimy warsztaty przekładu, które na studiach I stopnia obejmują teksty prasowe, materiały audiowizualne, dokumenty administracyjne, wstęp do tekstów biznesowych, specjalistycznych, jak i literackich. Zajęcia z nauki języka uzupełnione są wiadomościami o kulturze i historii krajów hiszpańskojęzycznych. Zajęcia te opracowywane są w oparciu o zainteresowania i potrzeby studentów. Jak oceniasz swoje umiejętności po roku studiowania? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Izabela Ocena odpowiedz

Jestem już po pierwszym roku tego kierunku i jestem zachwycona nie tylko językiem hiszpańskim, który kocham, ale też sposobem prowadzenia zajęć przez profesorów. Nie wieje nudą, jest ciekawie, a nawet i zdarzyło się że oglądaliśmy dom z papieru po hiszpańsku i było to extra sprawdzenie swoich umiejętności po roku studiowania! Polecam.

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Marcelina! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Bardzo cieszy mnie Twoja opinia dotycząca naszej uczelni. Mam nadzieję, że Twoje marzenie wreszcie się spełni i uda Ci się odwiedzić ten przepiękny kraj. Nie myślałaś o Erasmusie? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

marcelina Ocena odpowiedz

Hiszpania to moje marzenie. Zawsze interesowałam się tym krajem, ale dopiero studia w Grupie Uczelni Vistula pokazały mi jak bardzo ciekawy jest to kraj i dzięki zajęciom chcę jeszcze bardziej go odwiedzić, a także związać z nim życie zawodowe. Jestem pewna, że studia w Grupie Uczelni Vistula to poważny krok do realizacji marzeń