Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

 • PRACA SOCJALNA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat licencjat

  Celem kształcenia jest przybliżenie aktualnych problemów społecznych, ich przyczyn, sposobów rozwiązywania oraz profilaktyki. Praca socjalna w WSPA to uwrażliwienie na drugiego człowieka, nabycie umiejętności rozpoznawania problemu i podejmowania działań naprawczych. Kierunek współpracuje z wieloma ośrodkami administracji publicznej, w tym, między innymi, z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie.

  Studia na kierunku Praca socjalna w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji dzielą się na następujące specjalności: System wsparcia dla osoby starszej i niepełnosprawnej, Asystent rodziny, Organizacja społeczności lokalnej i usług społecznych. Każda realizowana specjalność rozwija konkretne umiejętności i nakierowuje na konkretne ścieżki kariery zawodowej.

  • specjalność System wsparcia dla osoby starszej i niepełnosprawnej zakłada zdobycie wiedzy temat specyfiki i konsekwencji społecznych zjawiska starzenia się demograficznego. Studenci uczą się rozwiązywać problemy osób starszych i niepełnosprawnych, zaspokajania ich potrzeb oraz tworzenia środowiskowej sieci wsparcia. Zdobyte kompetencje kierują ku pracy w charakterze asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej;
  • specjalność Asystent rodziny zakłada uzyskanie dogłębnej wiedzy z obszaru charakteru współczesnych problemów i przemian życia rodzinnego, instytucjonalnych rozwiązań pomocowych dla rodziny oraz sposobów organizowania wsparcia instytucjonalnego i pozainstytucjonalnego dla rodziny. Specjalność prowadzi do osiągnięcia kwalifikacji do pracy opiekuna rodziny, pomagającemu przejść przez życiowe trudności;
  • specjalność Organizacja społeczności lokalnej i usług społecznych to nauka animowania działalności i organizacji społeczności lokalnej. Skupia się na projektowaniu innowacji społecznych, integracji aktywnej, zarządzaniu partycypacyjnym czy marketingu społecznym. Specjalność skierowana jest do osób, które wiążą swą przyszłość z pracą w organach administracji publicznej i różnorodnych instytucjach w społecznościach lokalnych.

  dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Ekonomia społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu
  • Animator życia społecznego

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Ekonomia społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu
  • Animator życia społecznego

  Studia I stopnia online

  • Ekonomia społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu
  • Animator życia społecznego

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (9)

Karolina Ocena odpowiedz

Mało znany kierunek ale bardzo potrzebny liczę że zostanę skutecznym menadżerem przedsiębiorczości społecznej :) fajna uczelnia, wykładowcy kompetentni polecam

Sandra Ocena odpowiedz

Od zawsze lubiłam pomagać ludziom dlatego wybrałam tą uczelni i jeszcze profesjonalna kadra mi to bardzo ułatwiła. Polecam

Asia Ocena odpowiedz

Bardzo życiowe, praktyczne zajęcia. Jestem mega zadowolona :)

Arek K. Ocena odpowiedz

Polecam :-)

Kasia Ocena odpowiedz

Jeżeli lubisz pomagać ludziom, to ten kierunek jest dla idealny dla Ciebie

Przemek Ocena odpowiedz

Praca Socjalna to czysty przypadek. Teraz po 3 latach jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Jednak uważam, że zdarzają się przedmioty tzw "zapychacze"

Maciek Ocena odpowiedz

Super kierunek, super uczelnia

Nina Ocena odpowiedz

Polecam Pracę Socjalną, dużo zajęć praktycznych, które na pewno będą przydatne w czasie wykonywania zawodu.

elo Ocena odpowiedz

Praca socjalna to wymagający kierunek. Istotna jest wiedza, wiele umiejętności, ale także wrażliwość i charakter. Tutaj, w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji uczę się wszystkiego. Zdobywam kompetencje zawodowe i ćwiczę postawy jako człowiek chcący pomagać drugiemu człowiekowi.