• DIETETYKA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest na Wydziale Medycznym. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz technologii przygotowywania potraw. Studenci poznają zasady planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład różnych diet, a także uczą się oceniać stan odżywienia. Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to także nauka promowania zdrowego stylu życia.

  Studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: Żywienia w sporcie i odnowa biologiczna, Poradnictwo dietetyczne. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: anatomia człowieka, biologia medyczna i genetyka, patofizjologia, chemia żywności, higiena i toksykologia żywności, projektowanie diet, analiza i ocena jakości żywności, żywienie kliniczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w zakładach żywienia zbiorowego, zakładach gastronomicznych, klubach sportowych, ośrodkach odnowy biologicznej.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Poradnictwo dietetyczne
  • Dietetyka w chorobach nowotworowych

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Poradnictwo dietetyczne
  • Dietetyka w chorobach nowotworowych

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

KArolina Ocena

Dietetyka to coraz popularniejsza dziedzina, więc jeśli chce się zostać specjalistą należy zdobywać innowacyjną wiedzę. Dlatego wybrałam studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: