• DIETETYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Kierunek Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest w Kolegium Medycznym. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz technologii przygotowywania potraw. Studenci poznają zasady planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład różnych diet, a także uczą się oceniać stan odżywienia. Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to także nauka promowania zdrowego stylu życia.

  Studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: dietetyka w chorobach cywilizacyjnych, poradnictwo dietetyczne, dietetyka w sporcie i fitness. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: anatomia człowieka, biologia medyczna i genetyka, patofizjologia, chemia żywności, higiena i toksykologia żywności, projektowanie diet, analiza i ocena jakości żywności, żywienie kliniczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w zakładach żywienia zbiorowego, zakładach gastronomicznych, klubach sportowych, ośrodkach odnowy biologicznej.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Poradnictwo dietetyczne
  • Dietetyka w sporcie i fitness
  • Dietetyka w chorobach cywilizacyjnych

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Poradnictwo dietetyczne
  • Dietetyka w sporcie i fitness
  • Dietetyka w chorobach cywilizacyjnych

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Opinie (1)

KArolina Ocena odpowiedz

Dietetyka to coraz popularniejsza dziedzina, więc jeśli chce się zostać specjalistą należy zdobywać innowacyjną wiedzę. Dlatego wybrałam studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie