• DIETETYKA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest na Wydziale Medycznym. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz technologii przygotowywania potraw. Studenci poznają zasady planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład różnych diet, a także uczą się oceniać stan odżywienia. Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to także nauka promowania zdrowego stylu życia.

  Studia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: Żywienia w sporcie i odnowa biologiczna, Poradnictwo dietetyczne. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: anatomia człowieka, biologia medyczna i genetyka, patofizjologia, chemia żywności, higiena i toksykologia żywności, projektowanie diet, analiza i ocena jakości żywności, żywienie kliniczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w zakładach żywienia zbiorowego, zakładach gastronomicznych, klubach sportowych, ośrodkach odnowy biologicznej.

  wymagania rekrutacyjne

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

KArolina Ocena

Dietetyka to coraz popularniejsza dziedzina, więc jeśli chce się zostać specjalistą należy zdobywać innowacyjną wiedzę. Dlatego wybrałam studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: