ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

 • DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizowany jest na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Celem kształcenia jest przygotowanie do pełnienia obowiązków w mediach tradycyjnych i internetowych, agencjach interaktywnych, agencjach reklamowych, public relations, czy instytucjach monitorujących media oraz realizujących badania rynku mediów.

  Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: Dziennikarstwo i public relations, Media cyfrowe, Marketing internetowy, Grafika multimedialna, Nowe media i public relations. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co się z tym wiąże, nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, miedzy innymi, takie zagadnienia jak: współczesne media na świecie, współczesne systemy polityczne, stylistyka i kultura języka, pracownia fotografii cyfrowej, dziennikarstwo online, media społecznościowe, badanie rynku mediów i monitoring mediów, kształtowanie i badanie opinii publicznej, warsztat prasowy. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dziennikarstwa i komunikacja społecznej mogą wykorzystać jako dziennikarze, specjaliści do spraw marketingu, redaktorzy, copywriterzy, specjaliści do spraw public relations, rzecznicy prasowi.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Grafika komputerowa w mediach
  • Marketing internetowy
  • Dziennikarstwo online

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Nowe media i public relations

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Grafika komputerowa w mediach
  • Marketing internetowy
  • Dziennikarstwo online

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Nowe media i public relations

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

aa Ocena

Od wielu lat marzyłem o tym, aby zostać dziennikarzem i przekazywać ludziom informacje. Gdy zacząłem studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przekonałem się jak wiele trzeba umieć i jak wiele trzeba wiedzieć, aby robić to profesjonalnie. Tutaj uczę się nie tylko warsztatu dziennikarza, ale uczę się odpowiednio patrzeć na świat, oceniać sytuacje, rozróżniać prawdę od nieprawdy. To bardzo ciekawe i rozwijające studia. Polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o karierze w mediach