ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

 • DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

  Rekrutacja

  stopień: (II) czas trwania: 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: II stopnia II stopnia
  czas trwania: 2 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: magister magister

  Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizowany jest w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Celem kształcenia jest przygotowanie do pełnienia obowiązków w mediach tradycyjnych i internetowych, agencjach interaktywnych, agencjach reklamowych, public relations, czy instytucjach monitorujących media oraz realizujących badania rynku mediów.

  Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: social media w biznesie, komunikacja wizerunkowa. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co się z tym wiąże, nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, miedzy innymi, takie zagadnienia jak: współczesne media na świecie, współczesne systemy polityczne, stylistyka i kultura języka, pracownia fotografii cyfrowej, dziennikarstwo online, media społecznościowe, badanie rynku mediów i monitoring mediów, kształtowanie i badanie opinii publicznej, warsztat prasowy. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dziennikarstwa i komunikacja społecznej mogą wykorzystać jako dziennikarze, specjaliści do spraw marketingu, redaktorzy, copywriterzy, specjaliści do spraw public relations, rzecznicy prasowi.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Social media w biznesie
  • komunikacja wizerunkowa

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Social media w biznesie
  • komunikacja wizerunkowa

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Opinie (1)

aa Ocena odpowiedz

Od wielu lat marzyłem o tym, aby zostać dziennikarzem i przekazywać ludziom informacje. Gdy zacząłem studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przekonałem się jak wiele trzeba umieć i jak wiele trzeba wiedzieć, aby robić to profesjonalnie. Tutaj uczę się nie tylko warsztatu dziennikarza, ale uczę się odpowiednio patrzeć na świat, oceniać sytuacje, rozróżniać prawdę od nieprawdy. To bardzo ciekawe i rozwijające studia. Polecam każdemu, kto tak jak ja marzy o karierze w mediach