• FIZJOTERAPIA Stopień: II REKRUTACJA

  Kierunek Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest na Wydziale Medycznym. Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy z osobami chorymi, bądź niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci mogą uzyskać wiele znaczących certyfikatów, na przykład ukończenia specjalności „Zooterapia”, zastosowania metody McKenzie, czy masażu limfatycznego. Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to wszechstronna wiedza z zakresu fizjoterapii oraz pokrewnych dyscyplin medycznych, umożliwiająca przygotowanie do prowadzenia samodzielnej praktyki zawodowej.

  Studia na kierunku Fizjoterapia nie dzielą się na specjalności, a na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: anatomia, biologia medyczna, fizjologia, masaż leczniczy, fizykoterapia, kliniczne podstawy fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia, kliniczne podstawy fizjoterapii w chorobach wewnętrznych, diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji w wieku rozwojowym. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Fizjoterapii mogą wykorzystać w placówkach służby zdrowia, placówkach oświatowych, klubach sportowych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, gabinetach odnowy biologicznej.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjne

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

tomek Ocena

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to świetna, nowoczesna uczelnia. Najbardziej podoba mi się to, że program nauczania rozwijany jest wraz z rozwijaniem się rynku pracy i jego wymagań. A to oznacza, że zdobywana przez nas wiedza zawsze będzie na czasie, zawsze będzie aktualna i zawsze będzie potrzebna.


NIESTACJONARNE


Studia II stopnia: