Pałac Kultury i Nauki, VIII piętro

Pl. Defilad 1

00-901 Warszawa

wszechnica@wszechnicapolska.edu.pl

tel. +48 22 656 61 92

Pałac Kultury i Nauki, VIII piętro

Pl. Defilad 1

00-901 Warszawa

wszechnica@wszechnicapolska.edu.pl

tel. +48 22 656 61 92

  • Zdrowie Publiczne Stopień: I REKRUTACJA

    Kierunek Zdrowie publiczne we Wszechnicy Polskiej w Warszawie realizowany jest w Instytucie Filologii i Pedagogiki. Najważniejszym założeniem nauki jest pozyskanie wiedzy, będące połączeniem zagadnień nauk społecznych i nauk medycznych. Studenci poznają podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej, a także politykę zdrowotną Polski i Unii Europejskiej. Zdrowie publiczne we Wszechnicy Polskiej to także nabycie umiejętności rozpoznawania zagrożeń zdrowia, wiedza na temat promocji zdrowia, jak również nauka zasad rozwijania własnej przedsiębiorczości, w sektorze zdrowia publicznego ze szczególnym uwzględnieniem promocji zdrowego żywienia i dietetyki.

    Studia na kierunku Zdrowie publiczne we Wszechnicy Polskiej w Warszawie posiadają jedną specjalność: Promocja zdrowego żywienia i dietetyki. W programie nauczania znajdują się takie zagadnienia jak: biochemia, dietetyka kliniczna, edukacja zdrowotna, zarządzanie jakością w ochronie zdrowia, marketing usług zdrowotnych, organizacja ochrony zdrowia, farmakologia, technologia żywności. A co po studiach? Absolwenci Zdrowia publicznego we Wszechnicy Polskiej znajdą zatrudnienie w instytucjach systemu oświaty, placówkach penitencjarnych, administracji państwowej, samorządzie terytorialnym, zakładach pracy.

    wymagania rekrutacyjne

     

    Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

dagmara Ocena

Wszechnica Polska to uczelnia, w której na każdym kroku można spotkać prawdziwych pasjonatów. Tutaj nauka to przyjemność, a nie nudny obowiązek.


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: