Collegium Da Vinci

Projektowanie gier i mediów interaktywnych

l. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

tel. 61 27 11 000

fax: 61 27 11 199

info@cdv.pl

Projektowanie gier i mediów interaktywnych

Collegium Da Vinci

l. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

tel. 61 27 11 000

fax: 61 27 11 199

info@cdv.pl

 • PROJEKTOWANIE GIER I MEDIÓW INTERAKTYWNYCH Stopień: I REKRUTACJA

  Projektowanie gier i mediów interaktywnych to specjalizacja na kierunku informatyka w Collegium Da Vinci w Poznaniu, która zakłada rozwijanie zarówno umiejętności technicznych, jak i kreatywności. Studenci uczą się programować gry i inne rozwiązania interaktywne, czy też tworzyć mechanikę gier oraz innych rozwiązań interaktywnych. Istotną rolę odgrywa zagłębienie się w tematykę game designu, czyli projektowania gier w taki sposób, by były grywalne. Składają się na to między innymi: tworzenie zasad gry, elementów fabuły, świata przedstawionego w grze, poziomów rozgrywki. Ponadto, niemałą wagę przywiązuje się do poznania metod przeprowadzania playtestów.

  Studia na specjalizacji Projektowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci w Poznaniu złożone są głównie z zajęć w formie laboratoriów komputerowych. Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: algorytmy i struktury danych, matematyczne podstawy algorytmizacji, programowanie obiektowe, programowanie w silnikach, rysunek obserwacyjny, fundamenty projektowania graficznego, animacja 2D, tworzenie rekwizytów do gier, technologie webowe, modelowanie 3D nieorganiczne, geometria 3D.

  wymagania rekrutacyjne

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

grzegorz Ocena

Chciałem studiować kierunek, który w założenia programowe ma wpisany sukces. Uczę się jak najlepiej, bo konkurencja jest duża. Ale nic mnie nie przeraża. Studiuję w Collegium Da Vinci w Poznaniu, bo tutaj studia wyglądają tak, jak powinny wyglądać. Praktyka jest najważniejsza. Za to cenię sobie to miejsce najbardziej


STACJONARNE


Studia I stopnia: