• FIZJOTERAPIA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  *kierunek w przygotowaniu

  Kierunek Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu to praktyczne podejście do tematu kształcenia, którego celem jest przygotowanie zawodowe, zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia. Studenci uczą się pracować z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. 

  Głównym założeniem nauki jest pozyskanie umiejętności niezbędnych do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku, profesjonalnego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowywania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych oraz kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii.

  Program studiów

  Co ważne, program kształcenia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi realizowany jest na oddziałach reumatologii, neurologii i neurochirurgii, pediatrii i neurologii dziecięcej, kardiologii i kardiochirurgii, pulmonologii, ginekologii i położnictwa, geriatrii, psychiatrii, intensywnej terapii, onkologii i medycyny paliatywnej, a także medycyny sportowej. Dzięki temu, studenci uzyskują pełny obraz z zakresu pracy fizjoterapeuty w warunkach szpitalnych.

  Studia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi dzielą się na dwie specjalności:

  • Fizjoterapia w uzdrowiskach,
  • Fizjoterapia i rekreacja seniorów.

  Specjalność Fizjoterapia w uzdrowiskach

  zakłada poznanie zasad rehabilitacji uzdrowiskowej, a szczególnie właściwości i metodyki zabiegów z wykorzystaniem surowców naturalnych, a także zasad organizacyjnych funkcjonowania uzdrowisk.

  Specjalność Fizjoterapia i rekreacja seniorów

  to przygotowanie do planowania i przeprowadzania zajęć aktywności ruchowej, adaptacyjnej oraz sportowej, przy zastosowaniu nowoczesnych form sportowych i rekreacyjnych dla osób w wieku senioralnym, jak również poznanie zasad zarządzania domami opieki dla osób starszych.

  Kierunek Fizjoterapia realizowany w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu posiada trzy charakterystyczne cechy. Są to:

  • praktyka,
  • doświadczona kadra,
  • dodatkowe kursy i szkolenia.

  Wszystko to łączy się w profil zawodowy, preferowany przez Forum Europejskiego Regionu Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT) i Europejską Sieć Wyższych Szkół Fizjoterapii (ENPHE).

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (0)


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: