• LEKARSKI WOJSKOWY Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Jako jedyna uczelnia w Polsce kształcimy przyszłych lekarzy wojskowych w ramach limitu miejsc Ministerstwa Obrony Narodowej. Obecny program nauczania został stworzony na podstawie uaktualnionych programów nauczania dawnej Wojskowej Akademii Medycznej. Oprócz tradycyjnych przedmiotów wymienianych w standardach nauczania dla kierunku lekarskiego zawiera on przedmioty tzw. wojskowo-medyczne i wojskowe. Duży nacisk kładzie się na zajęcia sportowe i rekreacyjne.

  Obecnie wojskowa służba zdrowia przeżywa dość duże kłopoty kadrowe – brakuje ponad kilkuset lekarzy w jednostkach wojskowych i instytucjach centralnych MON. Wykwalifikowani medycy poszukiwani są również do pracy na wojskowych misjach zagranicznych.

  Rekrutacja obejmuje dwa etapy:

  I ETAP: Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu – rozmowa kwalifikacyjna, badania lekarskie i testy sprawnościowe; osobna rejestracja WIOSNA 2020 r.!

  II ETAP: Uniwersytet Medyczny w Łodzi - matura z co najmniej dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym, do wyboru: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

  STACJONARNE

  • jednolite studia magisterskie (czas trwania 6 lat)

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  Aby móc kandydować na kierunek lekarski wymagane są wyniki dwóch przedmiotów maturalnych z podanych:

  • biologia (poziom rozszerzony)
  • chemia (poziom rozszerzony)
  • matematyka (poziom rozszerzony)
  • fizyka (poziom rozszerzony) 

  * wymagany j. polski – poziom co najmniej podstawowy; wynik nie jest wliczany do punktów rekrutacyjnych, lecz decyduje o kolejności kandydatów w ramach jednakowego progu punktowego na liście rankingowej

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)


STACJONARNE


Jednolite: