POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

COLLEGIUM POLONICUM W SŁUBICACH UAM

Kierunki studiów: master of digital entrepreneurship, prawo, filologia germańska, kulturoznawstwo, studia o polsce Studia: stacjonarne
SPRAWDŹ >

Uniwersytet Łódzki

WYDZIAŁ FILOLOGICZNY UŁ

Kierunki studiów: filologia polska, kulturoznawstwo, filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych, filologia angielska, lingwistyka dla biznesu, filologia germańska, dziennikarstwo międzynarodowe, informacja w środowisku cyfrowym, logopedia, filologia włoska, filologia romańska, informatologia z biznesowym językiem angielskim, nowe media i kultura cyfrowa, produkcja teatralna i organizacja wydarzeń, studia polsko-niemieckie, logopedia z audiologią, filologia rosyjska, filologia słowiańska, twórcze pisanie, filologia hiszpańska z językiem angielskim, filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną, filologia klasyczna z kulturą śródziemnomorską, lingwistyka w komunikacji specjalistycznej, translatoryka, dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji, studia polskie z językiem angielskim, kultura i sztuka współczesna, media audiowizualne i kultura cyfrowa Studia: stacjonarne
SPRAWDŹ >

JACY JESTEŚMY


Wydział Antropologii I Kulturoznawstwa powstał w 2019 roku. Został stworzony w związku ze zmianami i restrukturyzacją: Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Historycznego oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Wykładowcy oraz naukowcy z nim związani są jednak specjalistami z wieloletnim doświadczeniem, które do tej pory zdobywali w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz w Instytucie Kulturoznawstwa i Instytucie Teatru i Sztuki Mediów (instytuty te tworzą od 2019 roku nowy wydział).

Studenci mogą kształcić się w kierunkach: etnologia, kulturoznawstwo, media interaktywne i widowiska oraz teatrologia. Nad przebiegiem ich studiów czuwają doświadczeni praktycy, którzy stają się także ich mentorami. Pomagają im także rozwijać pasje badawcze, a działalność badawczą na Wydziale wspierają centra: HAT Research Center oraz Regionalne Obserwatorium Kultury. W ofercie znajduje się także propozycja studiów podyplomowych.

Po studiach na tym wydziale absolwenci znajdują pracę w zawodach kierunkowych, w ośrodkach kultury teatrach, muzeach. Na rynku pracy są jednak doceniani także jako specjaliści w sektorze biznesowym.

Siedziba Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM nie jest samodzielnym budynkiem. Poszczególne instytuty wchodzące w jego skład mają siedziby w budynkach:

Collegium Historicum na Morasku, Collegium Maius oraz w budynku na Kampusie Ogrody.

Chcesz lepiej poznać wydział? Odwiedź stronę: waik.amu.edu.pl

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie (0)