Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Świat mediów przyciąga niczym magnes. Mogłoby się wydawać, że w czasach social mediów zawód dziennikarza traci na wartości. Nic z tych rzeczy. We współczesnym świecie, w którym część przekazywanych wiadomości to najzwyklejsze kłamstwa, praca dziennikarza wydaje się szczególnie cenna. Jaki powinien być dobry dziennikarz? Dociekliwy, skrupulatny, ciekawy ludzi i świata. Co stanowi o sile prawdziwego dziennikarza? Czy tylko świetny dziennikarski warsztat? Tego można dowiedzieć się na studiach na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Zdobyta wiedza umożliwia pracę w mediach masowych, czyli prasie, radiu, telewizji i Internecie, lecz także w innych zawodach, w których wymagana jest dobra komunikacja i sprawne przekazywanie informacji.

  Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów? Między innymi: współczesne systemy polityczne, socjologia, gatunki dziennikarskie, dziennikarskie źródła informacji, reklama, retoryka dziennikarska, nauka o komunikowaniu, kultura języka polskiego, historia mediów, polski system medialny, społeczeństwo informacyjne, systemy medialne na świecie, etyka dziennikarska, zachowania medialne, kampanie społeczne i polityczne. Duży nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne. Prowadzą je doświadczeni praktycy związani ze światem mediów, a także specjaliści z zakresu public relations. Dzięki nim studenci opanowują między innymi montaż telewizyjny, realizację materiałów wideo, a także poznają pracę rzecznika prasowego, czy operatora kamery. Co ważne, rozwijaniu umiejętności służą nie tylko zawarte w programie zajęcia, lecz także uczestnictwo w działalności studenckiego czasopisma „Mixer” oraz uczelnianego studia telewizyjnego.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Opinie (0)