• ANGLISTYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kształcenie na kierunku Anglistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu umożliwia pozyskanie dogłębnej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka angielskiego oraz nabycie umiejętności wykorzystywania jej zarówno w pracy zawodowej, jak i życiu codziennym.

  Studia kładą nacisk przede wszystkim na zagadnienia poprawności gramatycznej, płynnej wymowy, jak również rozwoju słownictwa. Oprócz tego, studenci Anglistyki otrzymują możliwość nauki drugiego języka obcego: hiszpańskiego, francuskiego, bądź niemieckiego, na różnych poziomach zaawansowania.

  Studenci Anglistyki w poznańskiej WSJO nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: korzystania z nabytej wiedzy gramatycznej i leksykalnej w celu rozumienia, interpretacji i konstruowania poprawnych wypowiedzi ustnych dotyczących tematów odnoszących się do wiedzy ogólnej, konstruowania wypowiedzi pisemnych różnego typu, przygotowywania i prowadzenia prezentacji, wykorzystywania nowoczesnych metod komunikowania się, posługiwania się pojęciami z dziedziny językoznawstwa, językoznawstwa stosowanego i literaturoznawstwa.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Mediator językowy
  • Język angielski w ruchu pasażerskim
  • Akademia trenera

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Opinie (2)

ola Ocena odpowiedz

Studiuję na filologii angielskiej, warto. Mega fajna grupa, można się dużo nauczyć, ale jest klimatycznie!

kinga b Ocena odpowiedz

Obecnie jestem na 2 roku studiów mgr, zostałam po licencjacie. Mam w sumie tych samych wykładowców więc i stres mniejszy był.


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: