Uzyskanie kwalifikacji i umiejętności w obszarze szeroko pojętej twórczości artystycznej na polu sztuk pięknych oraz sztuk projektowych. Przygotowanie do wykonywania prac z zakresu technologii tradycyjnych i współczesnych, również w dyscyplinach pokrewnych z wykorzystaniem intermedialnych środków przekazu. Posługiwanie się pełnym spektrum klasycznych i najnowszych form ekspresji artystycznej i narzędzi współczesnego projektowania.
Świadomość aktualnych zagadnień kultury i sztuki. Aktywne uczestniczenie w bieżącym dyskursie artystycznym. Zdobycie gruntownej i szerokiej wiedzy w zakresie teorii i historii sztuki. Uzyskanie rozumienia złożonego charakteru procesów kulturowych, znaczenia twórczości indywidualnej, struktur instytucji edukacyjnych i kulturalnych, nabycie umiejętności współpracy z różnymi odbiorcami w ramach szerokiej gamy publicznych i niepublicznych instytucji kulturalnych i edukacyjnych.
Przygotowanie do samodzielnej, twórczej i kreatywnej pracy indywidualnej oraz do podejmowania działań zespołowych w obszarze sztuk pięknych i sztuk projektowych. Uczestnictwo w rynku sztuki oraz w rynkach usług projektowych, kulturalnych i edukacyjnych.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Art & design jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz przeglądu prac.
Kierunek Design przygotowuje absolwentów do wykonywania zawodu projektanta produktu obejmując takie aspekty projektowania jak: projektowanie prospołeczne, prorynkowe oraz specjalne (dotyczące osób lub przestrzeni o specjalnych uwarunkowaniach jak, niepełnosprawności, czy specjalne jednostki edukacyjne itp.).
Dotyczy to zagadnień związanych z wizualnymi i funkcjonalnymi aspektami projektowania Studia zapewniają wiedzę z zakresu historii sztuki i designu oraz współczesnych trendów w projektowaniu produktu. Absolwent zdobywa fachową wiedzę uwzględniającą zasady ergonomii przy znajomości antropometrii z elementami anatomii oraz psychofizjologii widzenia. Celem studiów jest również rozwijanie, dzięki odpowiednim zadaniom oraz eksperymentom materiałowo-technologicznym, kreatywności niezbędnej przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań niezbędnych w pracy projektanta.
Podczas studiów na kierunku Design student opanowuje i doskonali umiejętności warsztatowe, zarówno ogólnoplastyczne jak i zawodowe. Ukończenie studiów pozwala absolwentom aktywnie uczestniczyć we współczesnych procesach społecznych, ponieważ studia zapewniają wiedzę rozszerzoną o kontekst społeczny, humanistyczny i psychologiczny, co rozwinie ich niezależność i odpowiedzialność. Kierunek Design daje możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej, świadczenie usług projektowych lub pracy w oparciu o model projektant – producent.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Design jest świadectwo maturalne, przegląd portfolio i egzamin praktyczny: rysunek i zadanie projektowe.
Studia I stopnia
Celem studiów jest uzyskanie wykształcenia zawodowego w zakresie grafiki warsztatowej, użytkowej oraz działań pokrewnych, w oparciu o wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Studia zapewniają zdobycie wiedzy ogólnohumanistycznej kształtującej świadomość twórczą i kompetencje zawodowe.
Studia łączą tradycję z nowoczesnością i oferują naukę klasycznych warsztatowych technik graficznych (druk wklęsły, płaski, wypukły i sitodruk) oraz współczesnych technik cyfrowych (obraz cyfrowy, realizacje multimedialne), projektowania graficznego, grafiki edytorskiej. Ponadto studia rozwijają zdolności kreacyjne i sprawność warsztatową w dziedzinie ilustracji, komiksu, storyboardu, fotografii i rysunku (klasycznego i narracyjnego). Celem studiów jest również zdobycie wiedzy teoretycznej dotyczącej historii sztuki, grafiki warsztatowej, fotografii, dizajnu oraz wprowadzenie w zasady autopromocji.
Studia II stopnia
Absolwent jest przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej oraz projektowej w: wydawnictwach, agencjach graficznych, telewizji, instytucjach wystawienniczych, instytucjach kulturalnooświatowych, galeriach sztuki. Absolwent w swych działaniach wykazuje się inwencją i kreatywnością.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Grafika jest świadectwo maturalne; egzamin wstępny: I etap – rozmowa kwalifikacyjna i przegląd prac, II etap – egzamin praktyczny (rysunek, ilustracja fragmentu tekstu, zadanie projektowe).
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Grafika jest przegląd prac kandydata.
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji wizualnej, a przez to przygotowanie do praktyki twórczego projektowania zorientowanego na przekaz treści w obszarach: projektowanie identyfikacji wizualnych, projektowanie publikacji, projektowanie informacji, projektowanie interfejsów ekranowych, projektowanie opakowań i prezentacji produktów.
Zagadnienia studiów koncentrują się wokół projektowania dwuwymiarowego (2D) szczególnie w aspektach: estetycznym i komunikacyjnym. Celem studiów jest kształtowanie indywidualnej postawy i świadomości twórczej, a także przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej, oraz umożliwienie im rozpoczęcia studiów drugiego stopnia.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku komunikacja wizualna jest świadectwo maturalne, egzamin praktyczny: zestaw zadań rysunkowo-projektowych, rozmowa kwalifikacyjna.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: