Informacje o Wydziale

Wydział Prawa i Administracji jest jednym z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego, oferującym studia na siedmiu kierunkach: prawo, administracja, polityka społeczna, prawo podatkowe i rachunkowość, prawo zatrudnienia – kadry i płace, prawo medyczne, prawo ochrony danych osobowych, szeroki wybór studiów podyplomowych oraz studia doktoranckie w zakresie nauk prawnych. Kadrę naszego Wydziału stanowią wybitni naukowcy pełniący ważne funkcje państwowe związane z tworzeniem i stosowaniem prawa m.in.: ministrowie, senatorzy, eksperci sejmowi, sędziowie NSA, Trybunału Konstytucyjnego, adwokaci, prokuratorzy.
Wysoki poziom nauczania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu  Łódzkiego potwierdzają wyniki osiągane przez jego absolwentów podczas egzaminów na aplikacje prawnicze. Od 2008 roku Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje podsumowania wyników egzaminów na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną. Pod względem odsetka absolwentów zdających te egzaminy zajmujemy drugie miejsce, a także pierwszą pozycję pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W połowie 2008 roku Wydział przeniesiony został do nowego gmachu. Jego niepowtarzalny kształt zapewnił mu sławę nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nasi studenci mówią o nim z dumą: „Paragraf". Na terenie Wydziału znajdują się biblioteka oraz sala sądowa, w której studenci podczas zajęć nabierają pierwszych prawniczych umiejętności. Na WPiA UŁ działa ponad 20 organizacji studenckich, w tym Wydziałowe Biuro Karier, które prowadzi aktywizację zawodową studentów, pomaga w planowaniu kariery zawodowej, wyszukuje oferty pracy, zajmuje się doradztwem zawodowym zarówno dla studentów, jak i absolwentów oraz najlepsza według rankingu dziennika „Rzeczpospolita” studencka poradnia prawna Klinika Prawa – Klinika Praw Dziecka, w której studenci, pod kierunkiem wykładowców, mają okazję udzielać pierwszych w swojej karierze porad prawnych. 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Opinie (9)

Maks Ocena odpowiedz

Świetna uczelnia, pełen profesjonalizm w nauczaniu

studenciak Ocena odpowiedz

Co możecie powiedzić o prof Beacie Giesen trudno jest u niej ???

angelika Ocena odpowiedz

Polityka społeczna to kierunek przygotowujący do uporządkowywania życia społecznego, które charakteryzuje się lekkim nieporządkiem. To bardzo ciekawe studia, bo traktują o nas. Jeśli chcecie studiować Politykę społeczną, to tylko na Uniwersytecie Łódzkim.

Ewa Ocena odpowiedz

Prawo nie jest kierunkiem studiów dla każdego. To nie są łatwe studia i po drodze, niestety, część kolegów się wykruszyło. Ale studia są satysfakcjonujące, dające bardzo szlachetny, istotny zawód. Bywało niełatwo, to prawda. Ale nie wyobrażam sobie, że mogłabym pójść inną drogą

paulina Ocena odpowiedz

Studiowanie Administracji to zdobycie wiedzy, wiadomo ? ale mnie najbardziej te studia pomogły w pokonaniu własnej nieśmiałości. Musisz nauczyć się występować publicznie, wygłaszać własne opinie, wyraźnie podkreślać ważne informacje. Polecam te studia nie tylko tym, którzy są zainteresowani po prostu tą drogą zawodową, ale także tym, którzy chcą przełamać w sobie jakieś kompleksy

Studentka Ocena odpowiedz

Studiuję prawo i jestem bardzo zadowolona z uczelni. Świetni wykładowcy, wysoki poziom i piękny budynek.

Paulina Ocena odpowiedz

Studiowalam politykę społeczną. Najwiekszą zmorą jest logika. Niestety ponad połowa nie zdaje tego przedmiotu mimo tego że biorą warunki i są na trzecim roku.

Administratywistka 2 Ocena odpowiedz

Wysoki poziom kształcenia i bardzo kompetentni wykładowcy. Studia administracyjne w pełni przygotowują do pracy w wielu branżach. Wielki plus za nowoczesny budynek dostosowany do potrzeb studentów. Polecam :)

Administratywistka Ocena odpowiedz

Jestem zadowolona z nauki na Wydziale Prawa i Administracji, uczelnia nowoczesna, wspaniali wykładowcy.