ul. Lotnicza 2

82-300 Elbląg

Nr tel: 55 239 38 10/ 512 543 321

e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl

ul. Lotnicza 2

82-300 Elbląg

Nr tel: 55 239 38 10/ 512 543 321

e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl

 • POŁOŻNICTWO

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat położnictwa

  Kształcenie na kierunku Położnictwo w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy medycznej oraz szczegółowej wiedzy z obszaru położnictwa, czyli działu zajmującego się fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu.

  W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: budową ciała ludzkiego w podejściu topograficznym i ujęciu czynnościowym, fizjologią poszczególnych układów i narządów, zewnętrznymi i wewnętrznymi czynnikami chorobotwórczymi, zasadami dziedziczenia różnej liczby cech, czy też wpływem procesów chorobowych na metabolizm i eliminację leków.

  Ponadto, poznają metody, sposoby, zasady, techniki i procedury stosowane w pracy położnej, zasady postępowania aseptycznego i antyseptycznego w celu zapobiegania zakażeniom szpitalnym, metody organizacji opieki położniczej, a także zasady opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem w najczęściej występujących chorobach układowych, alergicznych, zakaźnych i metabolicznych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)