ul. Lotnicza 2

82-300 Elbląg

Nr tel: 55 239 38 10/ 512 543 321

e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl

ul. Lotnicza 2

82-300 Elbląg

Nr tel: 55 239 38 10/ 512 543 321

e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl

 • FIZJOTERAPIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat
  tytuł zawodowy: magister

  Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych oraz kwalifikacji stanowiących podstawę wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

  W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: budową anatomiczną poszczególnych układów organizmu ludzkiego, mechanizmami procesów zachodzących w organizmie człowieka w okresie od dzieciństwa przez dojrzałość do starości, zewnętrznymi czynnikami fizycznymi i ich wpływem na organizm, biomechanicznymi zasadami statyki ciała, zasadami kontroli motorycznej oraz metodami ogólnej oceny stanu zdrowia.

  Oprócz tego, poznają pojęcia z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapii oraz niepełnosprawności, zasady doboru środków, form i metod terapeutycznych w zależności od rodzaju dysfunkcji, stanu i wieku pacjenta, różnorodne podstawy kinezyterapii, terapii manualnej i masażu oraz specjalnych metod fizjoterapii, jak również zasady działania wyrobów medycznych i zasady ich stosowania w leczeniu osób z różnymi chorobami i dysfunkcjami narządowymi.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)