ADMINISTRACJA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Celem uczenia się jest przekazanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianych nauk społecznych, w tym przede wszystkim nauk o prawie i administracji. Studenci kierunku administracja nabywają wiedzę, kompetencje społeczne, a przede wszystkim umiejętności umożliwiające działania proobywatelskie (prospołeczne), uzyskują wszechstronne przygotowanie do pełnienia różnorodnych ról społecznych, do sprawowania różnorodnych funkcji (w tym menedżerskich) w szeroko rozumianej administracji, zarówno w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), gospodarczej, jak i w instytucjach oraz podmiotach niepublicznych.
Uzyskują też kompetencje związane z edukacją obywatelską i umiejętnością promowania właściwych jej treści. Administracja jako kierunek studiów stanowi jeden z trwałych elementów wiedzy współczesnego urzędnika bez względu na miejsce, w którym będzie on zatrudniony.
Studiowanie na tym kierunku ma na celu przede wszystkim przygotować nowoczesnych administratywistów, profesjonalnych, przyszłych urzędników do wykonywania zadań związanych z pracą w instytucjach sektora publicznego. Wymienione umiejętności i postawy zostają osadzone na zdobytej w trakcie studiów wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu problematyki wiążącej się ze sferą działalności administracji publicznej, jak również wiedzy na temat fundamentalnych instytucji ekonomicznych, gospodarczych, społecznych i prawnych.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku administracja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest ocena na dyplomie i ranking ocen.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
ADMINISTRATION⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
The aim of learning is to transfer knowledge in the field of broadly understood social sciences, including in particular the legal and administrative sciences. Students in the field of administration acquire knowledge, social competences and, above all, skills enabling proactive, public-spirited attitudes; they obtain comprehensive preparation for performing various social roles, for performing various functions (including managerial functions) in the broadly understood administration, both in public (government and local-government) and economic administration, as well as in non-public institutions and entities.
They also gain competences related to civic education and the ability to get across relevant content. Knowledge of administration is one of the essential elements of the competence of the modern official regardless of the place in which he or she will be employed. Studying in this field is aimed primarily at preparing modern administration specialists, professional future officials to perform tasks related to work in public-sector institutions.
The abovementioned skills and attitudes are embedded in the theoretical and practical knowledge gained during the studies of issues related to the sphere of public administration, as well as knowledge of fundamental economic, social and legal institutions.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku administration brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Ścieżka bezpieczeństwo publiczne przygotowuje specjalistów dla potrzeb systemu bezpieczeństwa państwa, w tym administracji publicznej, przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, organizacji pozarządowych współpracujących z administracją publiczną wszystkich szczebli. Studia przygotowują także przyszłych funkcjonariuszy służb i dowódców formacji mundurowych oraz urzędników.
Absolwenci mogą funkcjonować w samorządach wszystkich szczebli, szczególnie w zespołach i centrach zarządzania kryzysowego, w firmach ochroniarskich, ale też w Policji, służbach specjalnych lub firmach chroniących przed cyberatakami. W ramach tej ścieżki absolwent zna istotę zarządzania zespołami ludzkimi i dowodzenia, funkcje i style, potrafi porównać i ocenić kierowanie i dowodzenie. Posiada teoretyczne podstawy o zjawiskach i procesach zachodzących w podejmowaniu decyzji i cyklach działań.
Absolwent tej ścieżki identyfikuje struktury i procedury kierowania, potrafi wykorzystywać techniczne środki zarządzania, w tym narzędzia informatycznego wspomagania procesów kierowania. Posiada intuicję w procesie podejmowania decyzji i prezentuje nowe spojrzenie na przywództwo.
Zna zastosowania przepisów prawa z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, identyfikuje, klasyfikuje i analizuje zagrożenia występujące podczas sytuacji kryzysowych. Posiada także specjalistyczną wiedzę o zadaniach i kompetencjach organów administracji publicznej w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej oraz celach, zadaniach, zasadach osiągania gotowości i mechanizmie podejmowania decyzji, a także realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Potrafi scharakteryzować istniejący obieg informacji oraz umie kreować kontakty z mediami. Ponadto, zna zadania wynikające z zobowiązań sojuszniczych, ratyfikowanych umów i konwencji międzynarodowych w zakresie ochrony ludności oraz ochrony obrony cywilnej. Rozumie ideę społeczeństwa obywatelskiego; posiada kompetencje do pracy w organizacjach pozarządowych, definiowania potencjału i roli organizacji pozarządowych w bezpieczeństwie wewnętrznym państwa oraz uczestniczenia we współpracy organizacji pozarządowych z administracją publiczną i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne.
Menedżer bezpieczeństwa to nowa ścieżka na kierunku bezpieczeństwo narodowe, będąca wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy i wyzwaniom w obszarze bezpieczeństwa. Ścieżka ma charakter multidyscyplinarny. Łączy w sobie podejście holistyczne z wysoce specjalistyczną wiedzą branżową.
Przygotowuje na poziomie podstawowym specjalistów w zakresie zarządzania bezpieczeństwem dla służb specjalnych, Policji, wojska, straży pożarnej, służb ochrony komercyjnej. Absolwenci tej ścieżki realnie wzmacniają system bezpieczeństwa państwa i z powodzeniem mogą ubiegać się o pracę na wszystkich szczeblach administracji, w służbach specjalnych, firmach ochroniarskich, Policji, wojsku, straży pożarnej i wszędzie tam, gdzie wymagana jest unikatowa wiedza i umiejętności zarządcze w obszarze bezpieczeństwa.
Kompetencje, które nabywają studenci w ramach tej ścieżki, wytwarzają realną przewagę konkurencyjną, kreują dojrzałą i odpowiedzialną osobowość, rozwijają unikatowe i cenione na rynku pracy kompetencje: menedżerskie, zawodowe, społeczne i osobiste. Absolwenci ścieżki menedżer bezpieczeństwa nabywają specjalistyczną wiedzę, umiejętności i postawy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, oparte na nowoczesnych technologiach, w tym przede wszystkim w oparciu o systemy informatyczne wspomagające procesy analityczno-decyzyjne.
Nabywają niezbędną teorię i praktykę z zakresu zarządzania bezpieczeństwem personalnym i liderowania oraz uczenia się z doświadczeń. Potrafią identyfikować zagrożenia i profesjonalnie, bez zbędnego ryzyka je niwelować. Posiadają umiejętność autoprezentacji osobistej oraz stosowania tzw. warsztatu pracy menedżera bezpieczeństwa. W toku studiowania studenci ścieżki menedżer bezpieczeństwa nabywają też odpowiednie kompetencje do koordynacji działań służb bezpieczeństwa na terenie obiektów, w których wystąpi zagrożenie lub podczas imprez masowych, jak również mogą pełnić rolę pomocników dowódców i koordynatorów akcji w sytuacjach kryzysowych.
Absolwenci tej ścieżki są organizatorami systemów bezpieczeństwa w firmach prywatnych, zakładach pracy, korporacjach i urzędach. Potrafią zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Dodatkowo, w trakcie studiów nabywają certyfikaty potwierdzające unikatowe kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem. Większość zajęć ma charakter praktyczny (gry decyzyjne, warsztaty, ćwiczenia i wizyty u potencjalnych pracodawców).
Ścieżka zarządzanie kryzysowe przygotowuje specjalistów dla potrzeb systemu bezpieczeństwa państwa, w tym administracji publicznej, przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, organizacji pozarządowych współpracujących z administracją publiczną wszystkich szczebli. Studia przygotowują także przyszłych funkcjonariuszy służb, urzędników i dowódców bezpieczeństwa narodowego. Absolwenci mogą funkcjonować w samorządach wszystkich szczebli, szczególnie zespołach i centrach zarządzania kryzysowego, w firmach ochroniarskich, ale też w Policji, służbach specjalnych lub firmach chroniących przez cyberatakami.
Absolwent tej ścieżki posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu zasad organizacji administracji publicznej w Polsce oraz administracji specjalnej, ze szczególnym uwzględnieniem zadań na rzecz zarządzania kryzysowego. Absolwent posiada wiedzę o bezpieczeństwie wewnętrznym w odniesieniu do współczesnych zagrożeń, o prawnych podstawach i organizacji systemu bezpieczeństwa wewnętrznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów logistycznych. Potrafi organizować zabezpieczenie logistyczne ludności poszkodowanej oraz organizować i przeprowadzać ewakuację. Zna rolę i możliwości wykorzystania oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych RP.
Wykorzystuje nowoczesne technologie informacyjne i jest świadomy wpływu nowoczesnych technologii informacyjnych na bezpieczeństwo państwa oraz siecioterroryzmu. Korzysta z informatycznych narządzi wspomagania procesów informatyczno-decyzyjnych. Zna strategię bezpieczeństwa i strategię militarną RP oraz strategię bezpieczeństwa UE, trendy cywilizacyjne w aspekcie problematyki bezpieczeństwa świata początku XXI wieku.
Umie analizować wyzwania (szanse i zagrożenia) przyszłego świata, w tym Polski. Identyfikuje obszary ryzyka w systemach bezpieczeństwa, biegle posługuje się terminologią z zakresu zarządzania ryzykiem, stosuje metody klasyfikacji i ewaluacji ryzyka, analizuje efekty materialnych i niematerialnych skutków wystąpienia ryzyka, tworzy scenariusze awaryjne w przypadku wystąpienia ryzyka.
Celem ogólnym kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe na studiach drugiego stopnia jest opanowanie wiedzy i umiejętności w obszarze bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa publicznego, zarządzania kryzysowego etc. Zakłada się, iż przyjęta metodyka nauczania, wykorzystując dotychczasową wiedzę i umiejętności studentów wyposaży ich w niezbędne nowe oraz poszerzone w porównaniu ze studiami pierwszego stopnia elementy wiedzy, umiejętności i przygotowania zawodowego, które będą mogli spożytkować podejmując pracę zawodową lub kontynuując studia na poziomie trzeciego stopnia.
Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku bezpieczeństwo narodowe powinien być menadżerem bezpieczeństwa przygotowanym do podjęcia pracy zawodowej w strukturach administracji publicznej, organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i innych podmiotów oraz zespołów zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego. Przygotowanie studentów do osiągnięcia ogólnego celu kształcenia znajduje wyraz w działalności dydaktyczno-naukowej Wydziału Nauk Społecznych, realizującego cztery podstawowe funkcje nauczania: uczenie się, kształtowanie umiejętności, wychowanie i pracę naukowo-badawczą
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest konkurs ocen oraz ranking ocen.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
EKONOMIA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Ponadto, studia na tym kierunku kształtują w absolwentach odpowiednie postawy i kompetencje społeczne, pozwalające na odgrywanie aktywnej, obywatelskiej roli w życiu społeczności, a zwłaszcza w życiu gospodarczym.
Podkreślić należy także aplikacyjny charakter studiów na kierunku ekonomia. Zawarte w programie studiów przedmioty i grupy przedmiotów do wyboru z zakresu gospodarki samorządów terytorialnych oraz z zakresu innowacji w gospodarce dają szansę na zdobycie praktycznych umiejętności, wykreowanie postaw szczególnie pożądanych w określonych środowiskach pracy.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
FILOLOGIA ANGIELSKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studenci studiów pierwszego stopnia kierunku filologia angielska zdobędą wiedzę z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa. Osiągną wysoki poziom znajomości języka angielskiego (poziom C1 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego) i drugiego języka nowożytnego (poziom B2).
Ponadto program studiów uwzględnia przedmioty dotyczące podstaw wiedzy o Unii Europejskiej, historii muzyki popularnej w krajach anglojęzycznych, historii kina anglojęzycznego, wprowadzenia do Gender studies, podstaw studiowania, a także podstaw dyskursu akademickiego oraz szeroko pojętych kompetencji osobistych i społecznych, co wpłynie na efektywność procesu uczenia się i funkcjonowania w środowisku zawodowym.
Studenci zostaną przygotowani do prowadzenia badań naukowych (samodzielnie bądź we współpracy z opiekunem naukowym), a także do podjęcia studiów drugiego stopnia. W zależności od realizacji wariantów programu (wybór przedmiotów fakultatywnych) studenci zdobędą szeroką wiedzę dotyczącą specyfiki pracy tłumacza i różnorodnych typów przekładów.
Alternatywny wariant umożliwi zdobycie wszechstronnej wiedzy z obszaru działalności biznesowej i języka biznesu, z uwzględnieniem przygotowania do pracy w środowisku międzynarodowym. Absolwenci kierunku filologia angielska, zależnie od zrealizowanego wariantu programu, znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń lub firmach prowadzących współpracę z kontrahentami zagranicznymi, poszukującymi pracowników z biegłą znajomością biznesowego języka angielskiego.
Studenci studiów drugiego stopnia na kierunku filologia angielska zdobędą pogłębioną wiedzę z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa. Osiągną wysoki poziom znajomości języka angielskiego (poziom C2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego) i drugiego języka nowożytnego (poziom B2+).
Ponadto program studiów uwzględnia przedmioty dotyczące kultury i społeczeństwa Ameryki Łacińskiej, społeczeństwa obywatelskiego, literatury europejskiej, sposobów sprawnego wyszukiwania i doboru informacji naukowych oraz szeroko pojętych kompetencji osobistych i społecznych, co wpłynie na efektywność procesu uczenia się i funkcjonowania w środowisku zawodowym.
Studenci zostaną przygotowani do prowadzenia samodzielnych badań naukowych i tym samych podjęcia studiów trzeciego stopnia. W zależności od realizacji wariantów programu (wybór przedmiotów fakultatywnych) studenci zdobędą szeroką wiedzę dotyczącą specyfiki pracy tłumacza i różnorodnych typów przekładów. Studia umożliwią również przygotowanie do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego.
Alternatywny wariant umożliwi zdobycie wszechstronnej wiedzy z obszaru działalności biznesowej i języka biznesu, z uwzględnieniem przygotowania do pracy w środowisku międzynarodowym.
Absolwenci studiów będą się wyróżniać znajomością języków specjalistycznych (profesjolektów). Absolwenci kierunku filologia angielska, zależnie od zrealizowanego wariantu programu, znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń lub firmach prowadzących współpracę z kontrahentami zagranicznymi, poszukującymi pracowników z biegłą znajomością biznesowego języka angielskiego.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia angielska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest ranking ocen oraz konkurs dyplomów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Cele uczenia się na kierunku finanse i rachunkowość o profilu praktycznym są następujące:
1) Uzyskanie przez studentów wiedzy z nauk ekonomicznych i specjalistycznej wiedzy w zakresie finansów i rachunkowości oraz osiągnięcie przez nich umiejętności samodzielnego stosowania instrumentów finansowych i rachunkowych.
2) Zdobycie umiejętności pełnienia poszczególnych ról na różnych szczeblach kariery zawodowej; umiejętności interpersonalnych i koncepcyjnych; umiejętności twórczego myślenia i działania, związanych z koniecznością dostosowywania się do zmiennych warunków otoczenia.
3) Przygotowanie do wykonywania pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych i niefinansowych różnych sektorów rynku, w działach odpowiadających za finanse i rachunkowość.
4) Zdobycie umiejętności dodatkowych, tj. znajomości technik komputerowych, języka obcego, pracy zespołowej; przygotowania do podjęcia pracy zgodnej ze specjalnością, w tym umiejętności pozyskania i weryfikacji informacji z różnych źródeł, ich przetwarzania, analizy, syntezy i prezentacji wyników.
Absolwent kierunku finanse i rachunkowość studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym posiada wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania wybranych organizacji gospodarczych, instytucji finansowych i banków. Absolwent zna mechanizm rynkowy i zjawiska makro i mikroekonomiczne, zasady funkcjonowania rynku pieniężnego i kapitałowego oraz posiada praktyczne umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej organizacji gospodarczych.
Absolwent łączy wiedzę i umiejętności z zakresu finansów, ekonomii, a także dyscyplin komplementarnych (np. matematyka, socjologia, prawo), pozwalających na rozpoznawanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów gospodarczych w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych i jednostkach samorządu terytorialnego w skali regionu, kraju i na arenie międzynarodowej.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest konkurs dyplomów oraz ranking ocen.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
HISTORIA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studia pierwszego stopnia dają absolwentowi kierunku historia wszechstronną wiedzę w zakresie historii powszechnej i Polski, zwłaszcza wiedzę o charakterze ogólnym, wiedzę o procesach historycznych, procesach i zjawiskach „długiego trwania”, umiejętność analizy procesów historycznych w skali zarówno globalnej, jak i regionalnej oraz ujmowania treści historycznych w związki przyczynowo-skutkowe.
Absolwent posiądzie również umiejętność integrowania wiedzy historycznej uzyskanej z różnych źródeł. Absolwent będzie miał także świadomość konieczności uzupełniania wiedzy oraz będzie aktywnym i tolerancyjnym uczestnikiem życia społecznego.
Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia absolwent będzie posiadał też znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także umiejętność wykorzystywania odpowiednich dla kierunku technologii informatycznych. Będzie cechował się też ogólnym wykształceniem humanistycznym.
Studia drugiego stopnia dadzą absolwentowi kierunku historia poziom wiedzy umożliwiający w sposób dogłębny zrozumienie i interpretację procesów historycznych; wiedza ta będzie rozszerzona w stosunku do studiów pierwszego stopnia, zwłaszcza w wybranych obszarach istotnych dla ogólnego obrazu dziejów człowieka, jego cywilizacji zarówno duchowej, jak i technicznej.
Studia drugiego stopnia dadzą również odpowiednie przygotowanie merytoryczne i warsztatowe do prowadzenia badań historycznych, a także przygotowują absolwenta do samodzielnego sprostania problemom zawodowym, zwłaszcza w zakresie wybranego bloku przedmiotów.
Absolwent posiądzie także świadomość konieczności kształcenia ustawicznego, a także będzie aktywnie włączała się w organizację życia społecznego, zachowując tolerancyjną i życzliwą postawę. Po ukończeniu studiów drugiego stopnia absolwent będzie umiał posługiwać się pojęciami oraz metodami warsztatu historycznego z zakresu historii, a także posiądzie poszerzone wykształcenie humanistyczne oraz znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku historia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
filozofia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest konkurs dyplomów oraz ranking ocen.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
LOGISTYKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Na kierunku Logistyka prowadzony będzie proces kształcenia w duchu samodzielnego myślenia i swobodnej wymiany poglądów. Studenci zdobędą wiedzę dotyczącą zasad działalności logistycznej podmiotów gospodarczych oraz istoty zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi. Będą w pełni rozumieć istotę podejścia systemowego i procesowego w logistyce. Poznają zasady sterowania przepływami informacji, środków, zasobów ludzkich i materialnych, a także istotę logistycznej obsługi klienta.
Zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie organizowania i realizowania operacyjnej działalności logistycznej w podmiotach gospodarczych oraz samorządach terytorialnych.
Studenci po ukończeniu studiów licencjackich, będą posiadali praktyczne umiejętności umożliwiające im prezentowanie i uzasadnianie poglądów związanych z dążeniem do poprawy operacyjnego zarządzania logistycznego, a także podejmowania działań zmierzających do usprawniania realizowanych procesów logistycznych w obszarach funkcjonowania podmiotów gospodarczych oraz samorządów terytorialnych.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
PEDAGOGIKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pedagogika brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, geografia, historia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest konkurs dyplomów oraz ranking ocen.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Koncepcją kształcenia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie studenta do zawodu nauczyciela w przedszkolu oraz w klasach I-III szkoły podstawowej.
W toku jednolitych studiów magisterskich o profilu ogóloakademickim student zdobędzie złożoną wiedzę ogólnopedagogiczną, historyczno-filozoficzną i psychologiczną niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej oraz kształtowania własnego rozwoju zawodowego. Będzie przygotowany do kompetentnego wykorzystywania w praktyce pedagogicznej interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu różnych przedmiotów realizowanych w toku studiów.
Celem strategicznym jest zapewnienie edukacji na najwyższym poziomie, tak by absolwenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna posiadali wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zgodne z programem kształcenia i byli tym samym przygotowani do wyzwań w zmieniającej się rzeczywistości społecznej oraz do potrzeb rynku pracy. Swoją postawą reprezentowali wysokie standardy etyczne i zaangażowanie w działalność zawodową.
ZWIŃ
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
ZARZĄDZANIE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kolega namów mnie na studiowanie tutaj i to był bardzo dobry wybór
Polecam. Uniwersytet jest blisko mojego domu, wiedza przekazywana rzetelnie .
studiuję ekonomię i nie polecam jej w filii ujk, przenoszę się do Łodzi na UŁ
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: