Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWR

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki

Elektronika, telekomunikacja i informatyka kształtują obraz współczesnej cywilizacji. Elektronika stwarza narzędzia, dzięki którym można budować współczesne komputery, roboty, aparaturę naukową i medyczną, a także rozwijać telekomunikację, wykorzystując światłowody. Elektronika i optoelektronika rozwijają się dzięki miniaturyzacji. Wydział Elektroniki Mikro- systemów i Fotoniki (W-12) kształci na kierunkach Elektronika i Telekomunikacja oraz Mechatronika (kierunek prowadzony wspólnie z wydziałami: Elektrycznym, Mechanicznym). Program studiów na kierunku Elektronika i Telekomunikacja obejmuje wiedzę z zakresu elektroniki, informatyki, optoelektroniki, mikrosystemów i telekomunikacji. Program studiów na kierunku Mechatronika obejmuje wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki i informatyki wraz z pod- stawami automatyki i techniki sterowania. Programy nauczania na obu kierunkach opracowano tak, aby zapoznać studentów z dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami techniki i nauki, a jednocześnie przekazać im wszechstronną wiedzę podstawową, dającą możliwość swobodnego poruszania się na wymagającym rynku pracy. Absolwenci Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki mają duże możliwości wyboru pracy w Polsce, w krajach Unii Europejskiej, a także poza nią; są dobrze przygotowani do rozwiązywania dziś jeszcze niezdefiniowanych problemów.

 

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

Opinie (3)

Siostra Eutanazja Ocena odpowiedz

Wszystko super. Problem polega na tym że po tych studiach wyjazd z Polski bo takie instytuty i firmy są wszędzie tylko nie w Polsce. Polska to przedłużony Stół warsztatowy z Niemiec. Ja pracę znalazłem w Berlinie bo w Polsce masakra. Zero innowacyjności.

Ptr Ocena odpowiedz

Dobry wydział, najlepszy dziekanat, jeżeli chcesz się uczyć to masz ogromne możliwości. Prace znalazłem od ręki, zacząłem szukać przed obroną, żeby dac sobie chwilę czasu na jej znalezienie, ale rozmowy miałem już umówione na drugi dzień, wszystkie przeszedłem bez problemu.

jankes Ocena odpowiedz

najlepszy wydział na całym PWR