wiertnictwo ranking agh

Ranking studiów inżynierskich

 

W tegorocznym Rankingu Studiów Inżynierskich kierunek Górnictwo i Geologia uplasował się na I miejscu w Polsce wśród najpopularniejszych  kierunkach studiów inżynierskich prowadzonych w polskich uczelniach  akademickich.
W aktualnej ofercie kształcenia Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu   kierunek Górnictwo i Geologia prowadzony jest pod nową nazwą: Geoinżynieria i Górnictwo Otworowe. 
Warto dodać, że Wydział jako jedyny w kraju, realizuje studia także na drugim kierunku: Inżynieria Naftowa i Gazownicza. Studia na tym kierunku w sposób kompleksowy odpowiadają zapotrzebowaniu ze strony sektora gazu ziemnego i ropy naftowej. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami jego ukończenie upoważnia absolwentów do ubiegania się o uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych,  gazowych, wodociągowych  i kanalizacyjnych bez ograniczeń.
 
 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (5)

Karolina Ocena odpowiedz

Uważam, że jest to bardzo dobra uczelnia nie tylko ze względu na prestiż i rankingi w, których zawsze jest wysoko ale też na komfort studiowania. Wykładowcy otwarci zawsze blisko studentów, naprawdę dobre relacja na linii student wykładowca. Ja osobiście skończyłam studia na wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu, I stopnia na inżynierii naftowej i gazowniczej specjalność: inżynieria naftowa i II stopnia o profilu praktycznym (studia dualne) na kierunku tym samym kierunku prowadzonych wspólnie z GAZ-SYSTEM. Na tym kierunku jednocześnie zdobywa się wiedzę teoretyczną i praktyczną. Mimo że dla niektórych wydaje się że po tym kierunku trudno jest znaleźć pracę jestem przykładem że to nie prawda i w zasadzie jeszcze w trakcie studiów rozpoczęłam swoją przygodę w firmie projektowej . Uważam że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć i dzięki temu pracuje w zawodzie, rozwijam się i robię to co naprawdę mnie interesuje, a dodatkowo mam piękne wspomnienia i znajomych których poznałam dzięki AGH. Osobiście każdemu polecam AGH chociażby ze względu na rynek pracy bardzo chłonny dla inżynierów oraz prestiż uczelni.

Ewa Beh. Ocena odpowiedz

Olbrzymim atutem tego Wydziału jest jego unikalność w skali kraju. Osoby zainteresowane tematami pokrewnymi do wydobycia węglowodorów znajdą tutaj z pewnością wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania, słowem, studenci, którzy chcą działać, znajdą tutaj (zazwyczaj) wsparcie prowadzących oraz organizacji studenckich. Organizowane są różnorakie wyjazdy na obiekty przemysłowe, praktyki, praktyki zagraniczne oraz wyjazdy w ramach programu Erasmus. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno z wiertnictwa, eksploatacji, gazownictwa jak i energetyki gazowej. Wszyscy zainteresowani i aktywni nie mogą narzekać na brak możliwości rozwoju czy brak pracy w branży. Z drugiej strony osoby, dla których studia to pięć lat przesiedzianych i przeimprezowanych w Krakowie, faktycznie mogą okazać się rozczarowane. Zajęcia prowadzone zwykle w sposób ciekawy i rozwijający. Polecam, daję mocne 4, ponieważ na minus działa nieco olewczy stosunek niektórych prowadzących z jednej strony, jak i nieco zbyt oderwane od rzeczywistości podejście innych z drugiej strony (są to na szczęście sytuacje rzadkie) oraz nieco niedopracowany program nauczania.

Bart Ocena odpowiedz

Niektórzy młodzi Doktorzy stają na wysokości zadania i w ciekawy sposób prowadzą wykłady i zajęcia... Natomiast niektórzy Profesorowie powinni pomyśleć nad aktualizacją swoich  prezentacji... #21century

Anonim Ocena odpowiedz

Podczas studiów na kierunku Inżynieria naftowa i gazownicza studenci mają możliwość zapoznania się z przedmiotami z różnych dziedzin nauki: fizyki, geologii, chemii, termodynamiki, mechaniki płynów, powiązanychz gazem ziemnym, co daje szerokie pole do wyboru zagadnienia, które będzie się chciało rozwijać podczas pisania pracy inżynierskiej oraz magisterskiej. Dodatkowo, jeśli istnieje możliwość prezentowania swoich badań na różnych konferencjach, jednak to wymaga dużego zaangażowania ze strony samego studenta. Jednak jeśli ktoś chce coś robić, a nie tylko prześlizgnąć się jako tako przez 5 lat, to znajdzie coś dla siebie. Polecam!! :D

Sylwia Ocena odpowiedz

Wydział oferuje ciekawe zagraniczne wymiany studenckie. Sama dostałam taką szansę (wymiana z Uczelnia w Petersburgu) i z całą pewnością mogę powiedzieć, że był to pod względem walorów turystycznych, a przede wszystkim pod względem merytoryki najlepszy wyjazd w moim życiu.