Politechnika Łódzka

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ

ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

tel./fax 42 631 33 01

e-mail:w-4@adm.p.lodz.pl

www.style.p.lodz.pl

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ

Politechnika Łódzka

ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

tel./fax 42 631 33 01

e-mail:w-4@adm.p.lodz.pl

www.style.p.lodz.pl

 • BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy
  Bezpieczeństwo pracy operatorów maszyn i urządzeń. BHP kobiet, młodocianych i niepełnosprawnych. Certyfikacja. Choroby zawodowe. Ekonomiczne aspekty BHP. Ergonomia. Metody szkolenia w zakresie BHP. Mikroklimat. Nadzór nad warunkami pracy. Drgania i hałas.
  Ochrona środowiska naturalnego. Odzież i obuwie ochronne. Organizacja, działanie, metody pracy i uprawnienia służb BHP. Odpady – utylizacja. Oświetlenie. Podstawy eksploatacji i instalacji urządzeń i sieci elektrycznych. Pomieszczenia i urządzenia higienicznosanitarne. Prace szczególnie niebezpieczne.
  Profilaktyczna ochrona zdrowia. Promieniowanie. Ratownictwo medyczne. Pierwsza pomoc przedmedyczna. Ryzyko zawodowe. Środki ochrony zbiorowej i indywidualnej. Wypadki i katastrofy przemysłowe. Zagrożenia pożarowe i wybuchowe. Zanieczyszczenia chemiczne, biologiczne pyłowe i gazowe. Dodatkowy kurs, za niewielką odpłatą, na audytora wewnętrznego, zintegrowanego systemu zarządzania zgodnego z normami: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 i PN-N-18001:2004.
  Cel studiów:
  Wykształcenie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z dnia 18 września 1997r) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z dnia 18 listopada 2004r). Absolwent, po ukończeniu studiów podyplomowych, może pracować na stanowisku inspektora i starszego inspektora bhp lub przypadku posiadania co najmniej rocznego stażu pracy w służbie BHP na  wyższym stanowisku.

  Wyświetl więcejZwiń

 • E - COMMERCE IN TEXTILES - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest przekazanie najnowszej wiedzy i doskonalenie praktycznych umiejętności w obszarze kompleksowego zarządzania przedsięwzięciami e-commerce, w tym budowania strategii biznesowych, nawiązywania i podtrzymywania relacji z klientami i partnerami biznesowymi, wdrażania innowacyjnych rozwiązań wspomagających prowadzenie działalności e-commerce, właściwej selekcji rozwiązań technologicznych z uwzględnieniem bezpieczeństwa i realizowanych celów, zarządzania projektami oraz ewaluacji działań z wykorzystaniem metod i narzędzi analitycznych.

  Studia te pozwolą także na rozwinięcie umiejętności analitycznego myślenia nakierowanego na rozwiązywanie rzeczywistych problemów menedżerskich z zakresu e-commerce.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • KONSTRUKCJA UBIORU - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Konstrukcja ubioru
  Studia skierowane są do absolwentów studiów artystycznych, w tym Wzornictwo oraz studiów inżynierskich w tym Włókiennictwo.
  Cel studiów:
  Celem głównym realizacji studiów jest pozyskanie wiedzy, umiejętności związanych z rozumieniem i umiejętnością praktycznego wykorzystania zagadnień związanych z konstruowaniem ubioru.

  Wyświetl więcejZwiń

 • NOWE TECHNOLOGIE W PRZEMYŚLE LEKKIM. TRANSFORMACJA DO CYRKULARNEJ GOSPODARKI CYFROWEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia są adresowane do studentów kończących zarówno studia I stopnia (dyplomowo - inżynierskie) jak i magisterskie, głównie kierunków o profilu technicznym, biologiczno-chemicznym jak i ekonomicznym. Studia te są również znakomitym uzupełnieniem i aktualizacją wiedzy zdobytej we wcześniejszych latach przez absolwentów uczelni technicznych, ekonomicznych, biologiczno-chemicznych oraz absolwentów kierunku zarządzanie i marketing zarówno na uczelniach państwowych jak i prywatnych.

  Studia te z pewnością mogą zainteresować pracowników przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych oraz informatyków, poszukujących informacji i aktualnej wiedzy na temat możliwości aplikowania o fundusze europejskie w najbliższych latach w nowej ofercie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

  Dowiedz się więcej

   

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (13)

Rozczarowana Ocena odpowiedz

Nie idźcie na Wzornictwo ze specjalizacją komunikacja wizualna i techniki druku. Na całe studia jest może 2 prowadzących, którzy coś o tym wiedzą. Reszta kadry jest kompletnie niekompetentna. Nie ma sprzętu ani oprogramowania. Zajęcia to w większości albo "wypełniacze" albo zajęcia o materiałach, niteczkach i splotach. Plan jest przez to strasznie przeładowany choć w konsekwencji uczysz się nic albo bardzo mało. Drugi stopień jest jeszcze gorszy. Nie ma na nim ŻADNYCH zajęć z technik druku. Przedmioty, które mają fajne nazwy tak na prawdę są o czymś kompletnie innym. zgadzam się w 100% z poprzednimi komentarzami. 06.2019

Igor Ocena odpowiedz

Studiowałem Inżynierie Bezpieczeństwa Pracy i to co było według mnie największym plusem to możliwość odbycia praktyk np. w Państwowej Inspekcji Pracy. Polecam

Daria Ocena odpowiedz

Polecam Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy. Szczerze był to wybór przypadkowy, ale kierunek spodobał mi się już na samym początku. Teraz już pracuje w kilku firmach jako pracownik BHP oraz sama przeprowadzam kursy z BHP

Ewela studentka Budownictwa Ocena odpowiedz

Na Politechnikę Łatwo się dostać, ale trudniej utrzymać. Dlatego są to studia dla cierpliwych- dla wielu się wydłużają :D Ja jestem na Budownictwie i mimo, że już trwają dłużej niż powinny nie zamieniłabym je na inne.

Eliza Ocena odpowiedz

Obecnie studiuje na Politechnice Łódzkiej na kierunku Włókiennictwo i Przemysł Mody, wybrałam specjalizację konstrukcja i technologia odzieży. Na chwilę obecną jestem zadowolona z wyboru, robię to co lubię :)))

Majka Ocena odpowiedz

Byłam studentką Inżynierii Materiałowej, bardzo fajnie wspominam okres studiów. Po ich zakończeniu prace znalazłam w miarę szybko- a to bardzo ważny aspekt. Także polecam tym, którzy interesują się tematem wzornictwa studia na PŁ

dagmara Ocena odpowiedz

Wzornictwo to jeden z bardziej sztandarowych kierunków Politechniki Łódzkiej, więc studiowanie na nim to duża radość, prestiż, ale i spora odpowiedzialność

adriana Ocena odpowiedz

Wiadomo, że w mieście włókienniczym kierunek Włókiennictwo musi stać na bardzo wysokim poziomie. Myśląc o studiach, nawet nie sprawdzałam, czy ten kierunek realizowany jest na innych uczelniach. Od razu postawiłam na Politechnikę Łódzką

monika Ocena odpowiedz

Studia na Politechnice Łódzkiej świetnie przygotują mnie do wejścia w świat branży odzieżowej. Uczę się po to, aby poznać go, dosłownie, od podszewki

Absolwentka Ocena odpowiedz

WZORNICTWO, tragedia, zerowe wymagania, zerowy prestiż, sprzęt i aparatura przedpotopowe, wykładowcy w większości niedoedukowani, poziom kształcenia poniżej zera, oceny wystawiane na podstawie "podoba mi się/nie podoba". Dla osób bez ambicji za to z zapasem grubej gotówki na wszelkie materiały, zwłaszcza te na raz, polecam. Ale dla całej reszty radzę omijać szerokim łukiem.

"zadowolony" student Ocena odpowiedz

WZORNICTWO. Jeżli ktoś wybiera się na te studia, to odradzam. Szczególnie w przypadku, kiedy ktoś planuje iść na specjalizację Komunikacja wizulana i techniki druku. Ten kierunek zapewnia kilka lat zmarnowanego życia, frustrację, odpnieodpowiednie przygotowanie do zawodu, kilkadziesiąt godzin czekania na uczelni na coś. Dodatkowo można uczęszczać na zajęcia, które nikogo nie interesują i nigdy w życiu nie będą przydatne. Jest kilka zalet uczęszczania na ten kierunek, jednak zdecydowanie mało w porównaniu z wadami. Uważam, że można wybrać znacznie lepsze uczelnie, jeżeli ktoś wybiera się na ten kierunek.

nie jestem robotem Ocena odpowiedz

studia na tym wydziale dają wiele wiedzy teoretycznej ale co najważniejsze praktycznej. polecam

andrzej Ocena odpowiedz

polecam