POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Częstochowie

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY

Kierunki studiów: filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, historia, dziennikarstwo i kultura mediów, filozofia, iberoznawstwo, kultura w mediach i komunikacji, język niemiecki w obrocie gospodarczym Studia: stacjonarne, niestacjonarne
SPRAWDŹ >

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

FILOLOGIA POLSKA

Kierunki studiów: filologia polska Studia: niestacjonarne, stacjonarne, online
SPRAWDŹ >

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Opinie (22)

Magda Ocena odpowiedz

Teatr to moja pasja, moje hobby, ogromna miłość. Studiuję Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim, aby tą pasją zarażać innych.

Monika Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański to uczelnia w sam raz dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i więcej potrafić. Ta uczelnia stawia przede wszystkim na praktykę i rozwijanie konkretnych umiejętności. Dlatego warto tutaj studiować.

Kamila Ocena odpowiedz

Zawsze chciałam pracować w teatrze, ponieważ to miejsce wyjątkowe, magiczne. Interesuje mnie wszystko to, co dzieje się przed spektaklem. Cała otoczka i praca od samego początku nad sztuką. Dlatego wybrałam studia na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ studiując Teatrologię można poznać działalność teatru od podszewki.

Marcin Ocena odpowiedz

Studia wschodnie to kierunek przyszłościowy, a poza tym poruszający niezwykle ciekawe problemy. Cieszę się, że studiuję akurat na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ uważam, że to świetna uczelnia, w której zajęcia prowadzą wybitni wykładowcy.

Tomek Ocena odpowiedz

Od dawna jestem zafascynowany Bałkanami i wszystkim, co z nimi związane. Dlatego zdecydowałem się na studia rozwijające moje zainteresowania. Studia bałkańskie na Uniwersytecie Gdańskim to ciekawa przygoda i poważne zagłębienie się w charakterystykę regionu, którym tak bardzo się interesuję.

Sylwia Ocena odpowiedz

Studiuję Slawistykę, ponieważ zawsze uważałam, że języki słowiańskie są najpiękniejsze, a ich dogłębna znajomość może być cenną umiejętnością. A dlaczego wybrałam naukę akurat na Uniwersytecie Gdańskim? Ponieważ to prestiżowa uczelnia i dyplom w niej uzyskany otwiera wiele możliwości zawodowych.

Hubert Ocena odpowiedz

Od dawna interesuję się kulturą Skandynawii, a także funkcjonującymi w niej językami. Chciałem poznać to wszystkie bliżej i głębiej. Dlatego idealnym dla mnie kierunkiem jest Skandynawistyka. A dlaczego na Uniwersytecie Gdańskim? Ponieważ to prestiżowa uczelnia, stawiająca przede wszystkim na rozwijanie umiejętności praktycznych.

Daria Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Gdańskim to intensywna nauka, ale także ciekawa przygoda. Każdy, kto chciałby poznać język, kulturę i obyczaje Chin otrzymuje idealne do tego warunki. Studia dają wiele satysfakcji, a także sprawiają dużą przyjemność

Piotrek Ocena odpowiedz

Gdybym miał ocenić studia na Uniwersytecie Gdańskim w skali szkolnej, to zdecydowanie postawiłbym piątkę. Studia w tej uczelni gwarantują ciekawe zajęcia, praktyki, możliwość uczestnictwa w różnych akcjach edukacyjnych. Nauki jest dużo, ale jest ona przyjemna i co najważniejsze daje szerokie możliwości zawodowe.

Joanna Ocena odpowiedz

Studiowanie Produkcji form audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim to coś więcej niż studia. To przygoda. Niezwykłe doświadczenie, które polecam wszystkim tym, których pasjonuje film i wszystkie działania, które wiążą się z jego powstawaniem. Świetna sprawa. Polecam.

Monika Ocena odpowiedz

Polecam studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ wychodzą poza ramy standardowego nauczania na tym kierunku. Zdobywamy wiedzę nie tylko z obszaru kultury i sztuki, ale także rozwijamy istotne kompetencje społeczne, aby lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

Marcelina Ocena odpowiedz

Studiuję Iberystykę, ponieważ uwielbiam wszystko, co związane ze słoneczną Hiszpanią. A wybrałam naukę na Uniwersytecie Gdańskim, aby rozwijać zainteresowania w różny sposób, najaktywniej jak to tylko możliwe.

Natalia Ocena odpowiedz

Każdemu mogę polecić studia na Uniwersytecie Gdańskim. To prestiżowa i nowoczesna uczelnia, stawiająca największy nacisk na pozyskanie praktycznych umiejętności. Nauki jest sporo i w studia należy włożyć trochę wysiłku, ale można być pewnym, że wszystko to opłaci się w przyszłości.

Olga Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański to po prostu świetna uczelnia, w której każdy odnajdzie swoje miejsce. Co ważne, w toku studiów nabywa się różnorodnych umiejętności praktycznych, które dzisiaj stanowią fundament pracy zawodowej, nie tylko w obszarze języków obcych.

Marlena Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Gdańskim to spełnienie moich marzeń. To uczelnia prestiżowa i prawdziwa kuźnia talentów. To miejsce, w którym odnajdzie się każdy i otrzyma świetne warunki do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Malwina Ocena odpowiedz

Jeśli chcecie studiować w przyjemnej atmosferze, z fajnymi ludźmi i pod okiem wspaniałych wykładowców, wybierzcie Uniwersytet Gdański. To uczelnia dla każdego, kto chce zdobyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym osiągnie sukces zawodowy.

Karolina Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Gdańskim dają wiele satysfakcji, a także poczucie zdobywania wiedzy nowoczesnej, opartej na praktycznych umiejętnościach.

Edyta Ocena odpowiedz

Wybrałam studia na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ przekonał mnie program, ilość zajęć praktycznych, a także świetne warunki do rozwijania umiejętności.

Marta Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański to uczelnia dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej. To uczelnia, dzięki której można pozyskać różnorodne umiejętności, a także poznać własne tradycje i historię. Zdecydowanie polecam. Warto tutaj studiować.

Milena Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański jest nowoczesną uczelnią, a najlepiej pokazuje to studiowany przeze mnie kierunek. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Kierunków jest mnóstwo, podobnie jak ciekawych zajęć.

Maciek Ocena odpowiedz

Zawsze byłem zafascynowany Stanami Zjednoczonymi. Ich kulturą, siłą gospodarczą, wpływem na historię całego świata. Chciałem zostać prawdziwym specjalistą w temacie USA. Dlatego wybrałem studia na Uniwersytecie Gdańskim, które przygotowują do pełnienia różnych obowiązków i otwierają wiele możliwości zawodowych.

P O T Ę Ż N Y HRABONSZCZ Ocena odpowiedz

LOL. Gdański wydział filologiczny to kpina, szczególnie w porównaniu z poznańskimi lub warszawskimi uczelniami. Poziom jest niski, mnóstwo nieprzydatnych przedmiotów, na wielu kierunkach brak nawet przedmiotów o teorii języka czy teorii literatury, natomiast jest mnóstwo zapychaczy, których jedyną funkcją jest zapewnienie etatu podstarzałym profesorom, którym brakuje kilku lat do emerytury. Można pójść na licencjat - nie zaprzeczam, nauczysz się nowego języka całkiem nieźle. Ale magisterka to strata czasu, przynajmniej na UG. Zero przygotowania zawodowego - zajęcia w kabinach, z oprogramowaniem dla tłumaczy itp, można policzyć na palcach jednej ręki. I to nie jest specyfika jednego kierunku. Sytuacja ma miejsce na pewno na romanistyce, skandynawistyce, rosyjskim, angielskim i fil.pol. Serio, idźcie tylko na licencjat, albo na inną uczelnię.