• CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych głównie technicznych ze szczególną preferencją kierunku Chłodnictwo i Klimatyzacja, Inżynieria Środowiska, Inżynieria bezpieczeństwa zainteresowanych na  uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła. Program studiów podyplomowych ukierunkowany jest na doskonalenie praktycznych umiejętności absolwenta i zawiera bardzo dużą liczbę godzin praktycznych (ćwiczeń, laboratoriów i projektów). Szczególną troską przywiązuje się do energochłonności nowoczesnych systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych. Absolwent studiów podyplomowych nabywa wiedzę i umiejętności w zakresie: projektowania, budowy i eksploatacji systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła; obiegów chłodniczych i klimatyzacyjnych; zastosowania automatyki i monitoringu w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych; optymalizacji parametrów pracy urządzeń chłodniczych i pomp ciepła; remontów urządzeń; wykorzystania OZE (odnawialne źródła energii) w chłodnictwie i klimatyzacji; w różnych zastosowaniach morskich i lądowych. 

  Dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

 • PROJEKTOWANIE JACHTÓW I PŁYWAJĄCYCH JEDNOSTEK SPORTOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Podyplomowe Studia Projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych administrowane są przez Wydział Techniki Morskiej i Transportu. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych głównie technicznych ze szczególną preferencją kierunku Oceanotechnika zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych. Zajęcia prowadzone są systemem studiów niestacjonarnych.

  Dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

Opinie (2)

Jerzy Opaska Ocena

Z oceanotechniką i budową jachtów to prawda. Jeszcze przed skończeniem studiów biorą cię do roboty (zamawiają). Na wydziale wiszą oferty pracy od razu dla absolwentów, dużo firm prywatnych zatrudnia od nas absolwentów do biur projektowych (budowa jachtów). Jachty budowane dla zagranicznych klientów, ciekawa i twórcza praca

Kazik Ocena

Oceanotechnika gwarantuje pracę w zawodzie projektanta statków. Można robić w Polsce i w sumie gdzie się chce na świecie. Znajomi pracują jako inspektorzy w CHinach, projektanci w Norwegii, itd. Kasa dobra, tyle że trzeba trochę pocisnąć zadań z wytrzymałości i termy. Reszta idzie lekko. Atmosfera na luzie. Polecam.