• BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Podyplomowe Studia Bezpieczeństwo pożarowe obiektów użyteczności publicznej administrowane są przez Wydział Techniki Morskiej i Transportu ZUT.

  Studia skierowane są do osób zajmujących się lub zamierzających zajmować się w pracy zawodowej problematyką bezpieczeństwa pożarowego obiektów; osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej; pracowników przedsiębiorstw, instytucji państwowych, administracji samorządowej oraz osób prowadzących działalność gospodarczą, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu konstrukcji, wyposażenia i bezpiecznej eksploatacji obiektów użyteczności publicznej.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych głównie technicznych ze szczególną preferencją kierunku Chłodnictwo i Klimatyzacja, Inżynieria Środowiska, Inżynieria bezpieczeństwa zainteresowanych na  uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła. Program studiów podyplomowych ukierunkowany jest na doskonalenie praktycznych umiejętności absolwenta i zawiera bardzo dużą liczbę godzin praktycznych (ćwiczeń, laboratoriów i projektów). Szczególną troską przywiązuje się do energochłonności nowoczesnych systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych. Absolwent studiów podyplomowych nabywa wiedzę i umiejętności w zakresie: projektowania, budowy i eksploatacji systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła; obiegów chłodniczych i klimatyzacyjnych; zastosowania automatyki i monitoringu w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych; optymalizacji parametrów pracy urządzeń chłodniczych i pomp ciepła; remontów urządzeń; wykorzystania OZE (odnawialne źródła energii) w chłodnictwie i klimatyzacji; w różnych zastosowaniach morskich i lądowych. 

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • PROJEKTOWANIE JACHTÓW I PŁYWAJĄCYCH JEDNOSTEK SPORTOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Podyplomowe Studia Projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych administrowane są przez Wydział Techniki Morskiej i Transportu. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych głównie technicznych ze szczególną preferencją kierunku Oceanotechnika zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych. Zajęcia prowadzone są systemem studiów niestacjonarnych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Opinie (2)

Jerzy Opaska Ocena odpowiedz

Z oceanotechniką i budową jachtów to prawda. Jeszcze przed skończeniem studiów biorą cię do roboty (zamawiają). Na wydziale wiszą oferty pracy od razu dla absolwentów, dużo firm prywatnych zatrudnia od nas absolwentów do biur projektowych (budowa jachtów). Jachty budowane dla zagranicznych klientów, ciekawa i twórcza praca

Kazik Ocena odpowiedz

Oceanotechnika gwarantuje pracę w zawodzie projektanta statków. Można robić w Polsce i w sumie gdzie się chce na świecie. Znajomi pracują jako inspektorzy w CHinach, projektanci w Norwegii, itd. Kasa dobra, tyle że trzeba trochę pocisnąć zadań z wytrzymałości i termy. Reszta idzie lekko. Atmosfera na luzie. Polecam.