JACY JESTEŚMYWydział Matematyki i Informatyki UAM prowadzi studia licencjackie i magisterskie oraz doktoranckie w kierunkach takich jak: matematyka, informatyka, nauczanie matematyki i informatyki oraz przetwarzanie danych. Ponadto kierunki: matematyka i informatyka wykładane są również w języku angielskim, z czego korzysta coraz liczniejsza grupa studentów zagranicznych. Wydział oferuje także studia podyplomowe.

Na wydziale działa 20 zakładów naukowych i jedna pracownia. Większość z nich współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowo - badawczymi. Dzięki nowocześnie wyposażonym salom dydaktycznym, pracowniom i laboratoriom studenci maja doskonałe warunki do nauki.. do ich dyspozycji jest także bogaty zbiór biblioteczny.

Atutem Wydziału jest współpraca z praktykami, wysoko wykwalifikowanymi przedstawicielami czołowych firm z branży IT. Dzięki nim nauka ma bardzo praktyczny charakter. Studenci wydziału uzyskują liczne sukcesy w światowej rangi konkursach (np. ImagineCup).

Siedziba Wydziału znajduje się na Kampusie Morasko, Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań.

Na stronie wydziału: wmi.amu.edu.pl, znajdziesz dodatkowe informacje.

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie (4)

Student Ocena

Bdb

KArolina Ocena

jak chcesz się nauczyć to się nauczysz

student Ocena

generalnie jest ok

Gość Ocena

Dałbym 0 ale nie mogę