KIERUNEK LEKARSKI⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarski brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
PIELĘGNIARSTWO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Absolwent studiów zawodowych na kierunku Pielęgniarstwo otrzymuje tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa. Absolwent przygotowany jest do samodzielnego pełnienia roli zawodowej posługując się wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych, a przede wszystkim do świadczenia opieki zdrowotnej oraz zarządzania.
Powyższe zagadnienie realizowane jest poprzez:
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, język obcy, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji za: przeliczony wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu; przeliczoną jedną publikację w czasopiśmie naukowym lub zawodowym, zgodnie z regułą: jako autor publikacji – 2 punkty, jako współautor publikacji.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
RATOWNICTWO MEDYCZNE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia w Zielonej Górze - Uniwersytet Zielonogórski - kierunek studiów ratownictwo medyczne
Absolwent studiów otrzymuje tytuł zawodowy licencjata ratownictwa medycznego. Jest przygotowany do samodzielnego wykonywania medycznych czynności ratunkowych w jednostkach systemu, głównie zespołach ratownictwa medycznego, centrach powiadamiania ratunkowego, lotniczym pogotowiu ratunkowym i szpitalnym oddziale ratunkowym.
W wyniku kształcenia w zawodzie absolwent powinien umieć:
Absolwent powinien prowadzić kursy, szkolenia i pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy; utrzymywać w pełnej gotowości stacjonarne i mobilne punkty ratownicze; komunikować się z chorym i poszkodowanym; współpracować z lekarzem, pielęgniarką i pozostałym personelem medycznym w zakresie medycznych czynności ratunkowych.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia i do złożenia Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego (PERM).
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, język obcy, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Zielonogórski
Na kierunku lekarskim CM UZ studiuję już kilka lat. Kadra nauczycielska jest naprawdę na dobrym poziomie, ludzie na większości przedmiotów chętnie przekazują swoją wiedzę. Jednak nie na wszystkich przedmiotach jesteśmy mile widziani na oddziale i zdąża się, że po prostu nie robimy nic produktywnego. Największym minusem uczelni jest niestety dziekanat. Chaos jaki tam panuje jest nie do opisania. Regulamin studiów jest tylko wtedy ważny kiedy są wymagania wobec studentów, w drugą stronę - zapomnijcie. Sylabusy zmieniają się miesiąca na miesiąc wraz z formą zaliczeń przedmiotów. Plany zajęć wysyłane studentom nie dość, że wysyłane kilka dni przed rozpoczęciem zajęć, to są niekompletne i z nieprawidłową ilością godzin z przedmiotów... Niestety z roku na rok kontakt studentów z władzami uczelni uległ drastycznemu pogorszeniu. Zarówno starsze jak młodsze roczniki podzielają zdanie na ten temat naszego dziekanatu. A co gorsza podzielają je także prowadzący.
Na lekarskim jest bardzo dobry poziom. Polecam z całego serca!
Uniwersytet Zielonogórski pomaga mi zdobyć niezbędną wiedzę, której potrzebuję, by w przyszłości jak najlepiej ratować życie i zdrowie innych ludzi. Jestem na kierunku lekarskim, który wiąże się z ogromną ilością nauki i praktyki. Ale już teraz wiem, że jestem na właściwym miejscu...
Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy przyszło mi do głowy, aby zostać lekarzem; zapewne jeszcze w szkole podstawowej. Dlaczego wybrałam sobie taki zawód? Bo jest szlachetny. Pomagać ludziom to przecież cudowna sprawa. Tego uczę się tutaj, na Uniwersytecie Zielonogórskim.