• BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Biotechnologia medyczna
  Czujesz, że masz w sobie nutę wielkiego odkrywcy? Intryguje Cię biologia molekularna? Fascynuje nowoczesna aparatura? Tym co łączy te wszystkie pytania jest biotechnologia medyczna - młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina, u podstaw której leży nieustanna chęć poszukiwania nowych rozwiązań. Dzięki wsparciu naszej fachowej kadry zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu biologii doświadczalnej, genetyki, inżynierii genetycznej, komórkowej i tkankowej, medycyny molekularnej czy bioinformatyki. Nauczysz się właściwie prowadzić badania naukowe, wdrażać innowacyjne produkty lecznicze i biomedyczne, opracowywać i optymalizować procesy biotechnologiczne oraz obsługiwać najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt badawczy. Absolwenci, wkraczając na rynek pracy, znajdują zatrudnienie w jednostkach naukowo-badawczych, przemyśle farmaceutycznym i firmach biotechnolo- gicznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podejmują także pracę w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia
  • Chemia
  • Język angielski

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia medyczna jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz wynik egzaminu testowego.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • DIETETYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Dietetyka
  Dietetyka to dziedzina ciesząca się nieustannie rosnącą popularnością. Swym zakresem obejmuje zagadnienia prawidłowego żywienia człowieka od narodzin do późnej starości oraz pomoc sportowcom i ludziom chorym w wyborze wartościowego jedzenia. To dietetyk podpowiada jak jeść smacznie i zdrowo. W trakcie studiów nauczysz się opracowywać spersonalizowane programy dietetyczne dla ludzi, którzy pragną zachować zdrowie i utrzymać sylwetkę oraz dla osób zmagających się z nadwagą i chorobami uzależnionymi od diety. Poznasz wiele produktów i potraw, ich właściwości i technologie zdrowego przygotowania. Dowiesz się jak poprowadzić leczenie wspomagane przez dietę oraz jak właściwie oceniać wpływ odżywiania na wyniki leczenia chorób. Studia przygotowują do pracy w placówkach ochrony zdrowia, poradniach żywieniowych, sanatoriach, ośrodkach sportowych i organizacjach konsumenckich. Absolwenci dietetyki często decydują się również na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Dietetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia
  • Chemia

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Dietetyka jest wynik egzaminu wstępnego oraz posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • KIERUNEK LEKARSKI Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące. Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. A poświęcając się pracy badawczej możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych metod leczenia. 

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Lekarskim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia na poziomie rozszerzonym
  • Chemia lub fizyka/fizyka i astronomia na poziomie rozszerzonym

  Dowiedz się więcej

 • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Lekarsko-dentystyczny
  Stomatolog, choć budzi trwogę u tysięcy pacjentów, jest przede wszystkim lekarzem, który pragnie poprawy stanu naszego zdrowia. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej, korygowanie wad zgryzu, protetyka oraz udzielanie informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Jakie cechy odznaczają dobrego stomatologa? Przede wszystkim powinien być on niezwykle cierpliwy i delikatny w kontaktach z pacjentem. Powinien posiadać umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji oraz charakteryzować się wyjątkową zręcznością manualną, która wykorzystywana jest przy niemal każdym zabiegu. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego bez trudu znajdują zatrudnienie nie tylko w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ale również w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach upowszechniających wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej. Po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, absolwenci decydują się często na prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Lekarsko-dentystycznym brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia na poziomie rozszerzonym
  • Chemia lub fizyka/fizyka i astronomia na poziomie rozszerzonym

  Dowiedz się więcej

   

 • OPTOMETRIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Optometria
  Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór optycznych wyrobów medycznych. Dzięki unikatowemu programowi studiów zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biofizyki, biologii układu wzrokowego, optyki oraz technologii optycznej. Zajęcia w nowoczesnych laboratoriach poprowadzą specjaliści z wieloletnim stażem. Poprzez szereg teoretycznych i praktycznych zajęć nauczysz się technik pomiaru niezbędnych do doboru okularów, oprawek oraz szkieł kontaktowych. Dowiesz się jak obsługiwać sprzęt optyczny oraz jak wygląda praca w zakładach optycznych. Absolwenci optometrii na rynku pracy są towarem deficytowym, skrzętnie poszukiwanym przez pracodawców. Przede wszystkim znajdują pracę w zakładach optycznych, firmach projektujących i dystrybuujących sprzęt optyczny lub prowadzą własne gabinety.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Optometria brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka/fizyka i astronomia, chemia, matematyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Optometria jest wynik egzaminu wstępnego. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • PROTETYKA SŁUCHU Stopień: II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Protetyka słuchu
  Ponad 30% Polaków dotkniętych jest niedosłuchem. Z wiekiem tracą oni entuzjazm życia i czują się wykluczeni. Dzięki protetykowi słuchu pacjenci mogą wrócić do codzienności, być samodzielni i uśmiechnięci. To protetyk zdiagnozuje ubytek, dobierze właściwy aparat i zadba o akustyczną opiekę nad pacjentem. Dzięki unikalnemu programowi zajęć uzyskasz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych związanych z procesem słyszenia. Audiologia, audiometria mowy czy topodiagnostyka układu słuchowego, to jedne z wielu specjalistycznych przedmiotów, w których będziesz mógł uczestniczyć. W trakcie studiów zdobędziesz umiejętności samodzielnego przeprowadzania badań diagnostycznych. Nauczysz się dobierać i dopasowywać aparaty oraz implanty słuchowe. Uzyskasz też doświadczenia w zakresie sprawowania opieki nad pacjentami. Protetyka słuchu jest uważana za kierunek przyszłości. Jej absolwenci to specjaliści wąskiej dziedziny rozchwytywani przez pracodawców. Szczególnie przez gabinety protetyki słuchu, pracownie audiometryczne i otoplastyczne oraz jednostki badawcze.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Protetyka słuchu jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • TECHNIKI DENTYSTYCZNE Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Techniki dentystyczne
  Technik dentystyczny pełni niezwykle istotną rolę w procesie leczenia uzębienia. Jego ścisła współpraca z lekarzem stomatologiem jest konieczna w sytuacjach utraty zębów. Wykorzystując zdobytą na studiach wiedzę, technik dentystyczny z niezwykłą starannością przygotowuje dla pacjentów protezy i aparaty ortodontyczne. Wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne, cierpliwość, umiejętność długotrwałego skupienia uwagi, to cechy, które charakteryzują dobrego technika dentystycznego. Dzięki studiom wiele tych atrybutów będziesz mógł w sobie udoskonalić. W nowocześnie wyposażonych pracowniach nauczysz się wykonywać protezy stałe, ruchome i nietypowe. Będziesz też tworzyć aparaty ortodontyczne zaprojektowane przez lekarza stomatologa. Technicy dentystyczni to specjaliści wąskiej dziedziny usilnie poszukiwani na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w centrach stomatologicznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz prowadzą własne pracownie techniczno-dentystyczne.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Techniki dentystyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia

  Obowiązkowe jest przystąpienie do praktycznego egzaminu wstępnego.

  Dowiedz się więcej

   

 • ZDROWIE PUBLICZNE, SPECJALNOŚĆ: HIGIENA DENTYSTYCZNA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Zdrowie publiczne, specjalność: Higiena dentystyczna
  Ważnym elementem kompleksowych starań o zapewnienie czystości zębów jest pomoc i wsparcie higienisty dentystycznego. To on pod kierunkiem lekarza stomatologa przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne w jamie ustnej. Dzięki wykonywanej przez higienistę pracy ludzie mają więcej powodów, aby się promiennie uśmiechać. Studia to szansa na zdobycie wiedzy w zakresie podstaw anatomii człowieka i zasadniczych problemów zdrowotnych jamy ustnej. To możliwość poznania zagadnień związanych z fizjologią narządu żucia, sposobów rozróżniania budowy anatomicznej zębów i innych tkanek. Studenci higieny dentystycznej uczą się rozpoznawania zmian patologicznych zębów, przyzębia i jamy ustnej oraz biochemicznych przemian, które zachodzą wokół nich. Absolwenci higieny dentystycznej, jako wykwalifikowani specjaliści, podejmują pracę w centrach stomatologicznych, szpitalach klinicznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach oraz szkołach.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub historia lub WOS

  Dowiedz się więcej

   


   

   


  Studia II stopnia

  Podstawą rekrutacji na studia II stopnia na kierunku zdrowie publiczne jest średnia ocen ze studiów I stopnia.

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)