Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia II stopnia

Studia II stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Warszawski Uniwersytet Medyczny: znaleziono 7

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Logopedia ogólna i kliniczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Toksykologia z elementami kryminalistyki

II stopnia

niestacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia drugiego stopnia to poziom kształcenia, na który można wejść po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów stopnia pierwszego. Jest to przestrzeń złożona z licznych kierunków i wiele z nich umożliwia kontynuację nauki, czyli rozpoczęcie drugiego poziomu w ramach kierunku studiowanego na stopniu pierwszym. Ale nie musi tak być. Wiele kierunków studiów drugiego stopnia pozwala na podjęcie nauki po ukończeniu kształcenia na innym kierunku. Aby dowiedzieć się czy istnieje taka możliwość, należy dokładnie zapoznać się z programem i regulaminem.

Studia drugiego stopnia cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej studentów pragnie posiadać tytuł magistra, a zatem studiując kierunek prowadzony w podziale na stopnie tylko wejście na drugi poziom umożliwia osiągnięcie tego celu.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na kierunki studiów drugiego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przebiega podobnie do postępowania na studia pierwszego stopnia i wszystko odbywa się za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Kandydaci zakładają indywidualne konta w systemie, wprowadzają wymagane dane i dokumenty, jak również dokonują opłaty rekrutacyjnej. Poruszanie po procesie kwalifikacyjnym jest bardzo proste. Wymaga tylko skrupulatności i punktualności, ponieważ każdy etap naboru posiada jasno określone ramy czasowe.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Przestrzeń kierunków studiów drugiego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest nieco mniejsza od obszaru kierunków prowadzonych na stopniu pierwszym, ale i tak można w niej odnaleźć sporo ciekawych propozycji. Poza tym, w odróżnieniu od oferty stopnia pierwszego większość kierunków umożliwia wybór formy kształcenia. Na katalog edukacyjny składają się: Dietetyka, Elektroradiologia, Logopedia ogólna i kliniczna, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Toksykologia z elementami kryminalistyki oraz Zdrowie publiczne.

Pośród proponowanych kierunków uwagę zwraca Toksykologia z elementami kryminalistyki, która nie jest prowadzona na pierwszym stopniu. Poza tym, kierunek ten realizowany jest wyłącznie w trybie niestacjonarnym. Co wiemy o tej propozycji kształcenia? Umożliwia ona pozyskanie wiedzy z zakresu zagadnień reprezentujących nauki farmaceutyczne, nauki medyczne oraz nauki o zdrowiu. W toku studiów studenci uczą się samodzielnego przygotowania protokołu z badań toksykologicznych, oceny zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi stwarzanego przez sfałszowane produkty lecznicze, wyroby medyczne i produkty dla sportowców. Nabywają umiejętności w zakresie oceny bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, kosmetyków, żywności i suplementów diety, a oprócz tego poznają źródła prawa i zasady regulujące dopuszczanie do rynku produktów leczniczych, wyrobów medycznych i pozamedycznych.

 

Ile trwają studia II stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Kierunki tworzące obszar studiów drugiego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zakładają dwa lata kształcenia.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia drugiego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym umożliwiają – w większości kierunków – wybór formy zdobywania wykształcenia, a zatem naukę można podjąć w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, to forma kształcenia polegająca na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię od poniedziałku do piątku i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przybiera formułę studiów zaocznych, które polegają na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w weekendy i odbywają zajęcia w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia