Jak większość młodych ludzi podjąłeś naukę na uczelni wyższej. Każdy kolejny semestr nauki przybliżał Cię do upragnionego tytułu. Oto i on dyplom ukończenia uczelni wyższej. Daje Ci ogromne spektrum możliwości, a jedną z nich jest podjęcie nauki na studiach podyplomowych.
Jak to umówią: „Nauki nigdy za wiele” i studia podyplomowe są tego przykładem. Szereg kierunków podyplomowych oferowanych na uczelniach humanistycznych, ekonomicznych, technicznych czy też pedagogicznych, umożliwia zdobycie dodatkowego fakultetu w czasie krótszym niż standardowe studia pierwszego stopnia. Wiedza przekazywana podczas zajęć prowadzonych na studiach podyplomowych nie różni się od normalnego toku studiów. Wykłady, ćwiczenia, warsztaty, spotkania z praktykami i ekspertami to wszystko czeka na Ciebie podczas kolejnego etapu edukacji wyższej.
Studia podyplomowe to również szansa dla osób, które życie studenckie mają dawno za sobą i od dłuższego czasu zajmują się pracą zawodową. To właśnie one dają możliwość rozwoju, niemal tak szybkiego jak rozwój gospodarki w dzisiejszych czasach. To one stają się Naszym walorem podczas rozmów kwalifikacyjnych.
Aby wybrać najbardziej Nam pasujące studia należy dokonać precyzyjnej analizy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy mamy już wiedzę teoretyczną z danego tematu, ale potrzebujemy więcej informacji praktycznych, spotkań z praktykami, odpowiednich kontaktów? Czy jest to nasze pierwsze zetknięcie się z daną dziedziną i potrzeba gruntownego przestudiowania tematu od podstaw. A może chcemy tylko zainwestować w siebie i planujemy podjąć studia podyplomowe by pożytecznie spędzać weekendy, spotykając się ciekawymi ludźmi i dyskutując na interesujące tematy?
Rekrutacja na studia podyplomowe opiera się na dyplomie ukończenia studiów wyższych. Odpis takiego dyplomu lub jego kserokopię należy dostarczyć do odpowiedniego organu uczelni.