Warszawski Uniwersytet Medyczny studia stacjonarne

Studia stacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie, magisterskie oraz jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia stacjonarne 2024

Kierunki studiów - Warszawski Uniwersytet Medyczny: znaleziono 15

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Audiofonologia z protetyką słuchu

I stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Higiena stomatologiczna

I stopnia

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Logopedia ogólna i kliniczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia stacjonarne?

Omawiając zagadnienie studiów stacjonarnych skupimy się nie na tematyce, ale formie kształcenia, czyli sposobie odbywania zajęć i zdobywania wiedzy. Według zapisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce są to studia, w ramach których co najmniej połowa punktów ECTS objętych programem kształcenia uzyskiwana jest w ramach zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich lub innych osób prowadzących zajęcia i studentów.

Studia stacjonarne to najczęściej oferowana forma, która charakteryzuje się co najmniej kilkoma czynnikami. Forma ta jest bardzo bliska schematowi nauki, jaki znamy ze szkoły i między innymi w tym elemencie należy doszukiwać się jej popularności. Wiele osób zastanawiających się nad podjęciem studiów pragnie prowadzić dalszą edukację według dobrze znanego systemu. Przechodząc na poziom wyższego kształcenia nie chcą zmieniać trybu nauki i pomimo rozpoczynania kolejnego etapu w życiu, chcą zrobić to płynnie.

Studia stacjonarne, na podstawie reguł jakimi się rządzą, nazywane są studiami dziennymi. Polegają one na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, a zatem od poniedziałku do piątku, i odbywają zajęcia, które zwykle rozpoczynają się w godzinach porannych. Realizowanie zajęć w tygodniu pozwala na poszerzanie zakresu wiadomości w trakcie zajęć, a studenci trybu stacjonarnego – w porównaniu do studentów trybu niestacjonarnego – mają więcej czasu na zadawanie pytań, dłuższe dyskusje czy powtórne omówienie trudniejszego zagadnienia.

O czym jeszcze warto wspomnieć? O tym, że stacjonarna forma kształcenia prowadzona przez uczelnię publiczną, a taką jest Warszawski Uniwersytet Medyczny, jest bezpłatna.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia stacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzony jest przez Internet. Kandydaci zakładają indywidualne konta w specjalnym systemie, w którym wprowadzają niezbędne dane osobowe i teleadresowe, uzyskane wyniki maturalne oraz potrzebne dokumenty. Ponadto, dołączają fotografię, informacje o osiągnięciach w konkurach i olimpiadach oraz wnoszą opłatę rekrutacyjną. Postępowanie kwalifikacyjne na studia nie jest procesem skomplikowanym, jednak wymaga dokładności oraz wykonywania rekrutacyjnych poleceń według naznaczonych zasad i w odpowiednim czasie.

 

Jak wyglądają studia stacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia stacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to szeroki wachlarz propozycji kształcenia, które realizowane są w toku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Z racji charakteru kształcenia kierunki należące do obszaru studiów medycznych możemy określić mianem kierunków zawodowych, bowiem ich celem jest przygotowanie do wykonywania konkretnych profesji. Absolwenci studiów stacjonarnych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym mogą być lekarzami, fizjoterapeutami, ratownikami medycznymi, pielęgniarkami i pielęgniarzami czy farmaceutami.

 

Ile trwają studia stacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Kierunki prowadzone w trybie stacjonarnym mogą być realizowane według podziału na stopnie, jak również w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, studia drugiego stopnia trwają 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie mogą trwać 5 lat, 5, 5 roku bądź 6 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia stacjonarne to forma kształcenia, a nie dyscyplina w ramach której prowadzona jest nauka. To tryb realizacji obowiązującego programu, który podobny jest nie tylko do schematu nauki znanego ze szkoły, ale również funkcjonowania życia codziennego. Stacjonarna forma kształcenia to inaczej studia dzienne, w ramach których proces kształcenia odbywa się w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku. Oczywiście, każdy kierunek może posiadać inny harmonogram, ale zwykle zajęcia w trybie stacjonarnym rozpoczynają się w godzinach porannych, na przykład o godzinie 8:00 czy godzinie 9:00.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia