Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – pedagogiczne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – pedagogiczne

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia pedagogiczne 2024

Kierunki studiów - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 1

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Pedagogika

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne to obszar kształcenia, dzięki któremu można pozyskać obszerną wiedzę na temat działalności edukacyjnej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej i pomocowej. Studenci odkrywają zagadnienia związane ze strukturą i funkcjami systemu edukacji, podstawami prawnymi, organizacją i funkcjonowaniem różnych instytucji edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych, terapeutycznych, kulturalnych i pomocowych, a także związane z metodyką wykonywania typowych zadań oraz bezpieczeństwem i higieną pracy.

W toku kształcenia studenci poznają wybrane koncepcje człowieka, rodzaje więzi społecznych i rządzące nimi prawidłowości, różne rodzaje struktur społecznych i instytucje życia społecznego, jak również teorie dotyczące wychowania, uczenia się i nauczania oraz różnorodne uwarunkowania tych procesów. Uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi: psychologii ogólnej, psychologii społecznej, teorii wychowania, pedagogice resocjalizacyjnej, systemom oświatowym, czy andragogice ogólnej.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia pedagogiczne w Warszawie

Praca po studiach

Absolwenci studiów pedagogicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie są wykształconymi, zorganizowanymi i zmotywowanymi pedagogami, posiadającymi wiedzę pedagogiczną i psychologiczną pozwalającą na rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania, opieki oraz nauczania i uczenia się. Ponadto, posiadają umiejętności i kompetencje niezbędne do doskonalenia własnego warsztatu pedagogicznego z wykorzystaniem nowoczesnych środków i metod pozyskiwania, organizowania i przetwarzania informacji. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: szkołach, gabinetach terapii pedagogicznej, świetlicach, instytucjach i stowarzyszeniach kulturalnych, organizacjach społecznych, organizacjach samorządowych, placówkach kulturalno- oświatowych, ośrodkach pomocy społecznej, lokalnych i międzynarodowych programach związanych z edukacją.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, biologia, matematyka.

 

Ile kosztują studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki to 4900 złotych za pierwszy stopień oraz 5000 złotych za drugi stopień.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów, a popularność ta spowodowana jest przede wszystkim możliwością pozyskania praktycznej i wielowymiarowej wiedzy, którą można wykorzystać w różnych miejscach. Wiedza ta złożona jest między innymi z takich zagadnień jak: psychologia ogólna, pedagogika społeczna, pedagogika resocjalizacyjna, biomedyczne podstawy rozwoju, psychologia rozwojowa, metody badań pedagogicznych.

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Pedagogika, realizowany na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzone są w podziale na stopnie. Kształcenie w ramach pierwszego stopnia trwa 3 lata, natomiast w ramach drugiego stopnia – 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to kierunek, który można studiować zarówno w trybie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studia stacjonarne, nazywane także studiami dziennymi, tryb, w którym zajęcia realizowane są od poniedziałku do piątku, i które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Studia niestacjonarne mogą mieć natomiast dwie formy – wieczorową lub zaoczną, chociaż ta pierwsza oferowana jest znacznie rzadziej. Czym zatem charakteryzują się studia zaoczne? To forma, w ramach której zajęcia odbywają się w weekendy (w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele) i realizowane są najczęściej co dwa tygodnie.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Pedagogiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia