Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Co roku, przed wyborem kierunku studiów, staje tysiące maturzystów z całej Polski. Jako że decyzja ta determinuje kilka kolejnych lat życia, a niekiedy całą przyszłość zawodową, przyszli studenci powinni odpowiednio wcześnie zapoznać się ze szczegółowym opisem studiów i dokonać wyboru zgodnego ze swoimi zainteresowaniami oraz oczekiwaniami. Dla osób zainteresowanych kierunkiem finanse i rachunkowość w Szczecinie powstał niniejszy artykuł.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, studenci otrzymają tytuł licencjata. Jeżeli zdecydują się na studia drugiego stopnia zyskają wykształcenie magisterskie.

Studenci kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć kompleksowe wykształcenie z zakresu nauk ścisłych i ekonomicznych. W toku nauczania rozwiną wiedzę z zakresu zarządzania, rachunkowości oraz marketingu. Ponadto dowiedzą się więcej o funkcjonowaniu współczesnej gospodarki i rynku finansowego. Program kształcenia zakłada także realizacje zajęć o tematyce związanej z bankowością, ubezpieczeniami oraz mikro i makroekonomią. Wiedza uzyskana podczas pierwszych semestrów nauczania, będzie stanowić idealną podstawę do rozwijania cennych umiejętności praktycznych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Osoby, które aplikują na powyższe studia ekonomiczne, oprócz przygotowanie teoretycznego, zdobędą ważne umiejętności praktyczne, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, studenci skupią się na rozwijaniu zdolności z zakresu nauk ścisłych i ekonomicznych.

W toku nauczania, wykształcą umiejętność analizowania zjawisk gospodarczych i finansowych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób oceniać sytuację finansową podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych. Program studiów zakłada także realizacje warsztatów, dzięki którym studenci poznają zasady rozpoznawania i oceny ryzyka inwestycyjnego oraz podejmowania decyzji finansowych. Studenci zdobędą umiejętność analizowania i tworzenia specjalistycznej dokumentacji finansowej. Co więcej, poznają regulacje prawa finansowego i podatkowego oraz nauczą się ich zastosowania w praktyce.

Praca w branży finansowej wiąże się także z koniecznością stosowania narzędzi i programów komputerowych, które wpływają na usprawnienie codziennej pracy. Dlatego też, studenci będą mieli okazję nauczyć się obsługi nowoczesnych technologii informatycznych. W ramach studiów dokonają także wyboru jednej z dostępnych specjalizacji, dzięki której zyskają wiedzę i kwalifikacje z wąskiej dziedziny tematycznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i zarazem przyszłościowej pracy zawodowej. Przede wszystkim, idealnie odnajdą się, jako pracownicy bankowości czy firm ubezpieczeniowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej ze stanowiskiem analityka finansowego, doradcy inwestycyjnego czy księgowego. Co więcej, mogą podjąć współprace z biurami rachunkowymi lub z urzędami skarbowymi. Uzyskana wiedza i umiejętności umożliwią im założenie własnej działalności gospodarczej.

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - SZCZECIN

Komentarze (0)