Jak odzyskać podatek za pracę za granicą

Jak odzyskać podatek za pracę za granicą

18.06.2021

Jak odzyskać podatek za pracę za granicą

Jeśli w ostatnich latach podejmowałeś legalną pracę za granicą, prawdopodobnie należy ci się zwrot nadpłaconego podatku dochodowego!

Pracowałeś w wakacje w USA, Niemczech, Holandii lub Wielkiej Brytanii? A może wybierasz się na stałe do pracy w Belgii, Austrii lub Skandynawii? Pamiętaj, że każdy, kto legalnie pracował w obcym kraju może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego od zagranicznego fiskusa. Jeśli nie wiesz jak rozpocząć proces zwrotu podatku, poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pozwolą Ci odzyskać Twoje pieniądze!

 

Roczne podsumowanie zarobków – obowiązek czy dobra wola pracodawcy?

Pamiętaj, że każdy pracodawca, niezależnie od kraju zatrudnienia, ma obowiązek wystawienia i przekazania pracownikowi dokumentu podsumowującego jego zarobki oraz sumę zaliczek odprowadzonych na podatek. Warto jednak zachowywać wszystkie odcinki wypłat, otrzymywane w ciągu roku, na wypadek gdyby pracodawca uchylał się od obowiązku wystawienia rocznego dokumentu. Niektóre zagraniczne urzędy umożliwiają rozliczenia na podstawie miesięcznych lub tygodniowych payslipów.

 

Nowy Rok – szansa na nowy zwrot

Wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego pracodawcy przekazują swoim pracownikom karty podatkowe. Złożenie zeznania podatkowego niezwłocznie po uzyskaniu właściwych dokumentów od pracodawcy, daje szansę na szybkie otrzymanie zwrotu podatku z zagranicznego urzędu oraz uniknięcie kolejek w firmach specjalizujących się w rozliczeniach zagranicznych. Procedura zwrotu podatku z zagranicy trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Powierzając zwrot podatku w ręce firmy MAG-TAX masz gwarancję sprawowania stałego nadzoru nad rozliczeniem od chwili podpisania umowy do momentu zakończenia sprawy. Często zajmujemy się zagadnieniami, które są problematyczne dla innych firm. Gdy zachodzi potrzeba interweniujemy w urzędach zagranicznych: realizujemy odwołania oraz korekty decyzji.

 

Otrzymałem swoją kartę podatkową i co dalej?

Jeśli masz już dokument z potwierdzeniem zarobków od swojego pracodawcy – zgłoś się do nas! Możemy bezpłatnie oszacować kwotę, która przysługuje Ci do zwrotu, a nasz doświadczony zespół specjalistów pomoże wypełnić niezbędne dokumenty – resztę zrobimy za Ciebie, nasi klienci uzyskują najwyższe możliwe zwroty podatku w jak najkrótszym czasie.

 

Jesteś studentem i nie masz pomysłu na wakacje? Spełnij swój „american dream” na programie Work & Travel!

Wyjeżdżając do USA na program Work & Travel możesz podjąć legalną pracę w okresie od 25 maja do 25 września oraz dodatkowo przebywać w Stanach Zjednoczonych jeszcze przez 30 dni po zakończeniu pracy. Program Work & Travel daje studentom z całego świata możliwość by:

  • spędzić niezapomniane wakacje połączone z legalną pracą w USA
  • zarobić pieniądze, które możesz przeznaczyć na zwiedzanie USA lub inny dowolny cel
  • poznać kulturę i mieszkańców Stanów Zjednoczonych
  • udoskonalić język angielski

Każda osoba pracująca legalnie w Stanach Zjednoczonych płaci podatki. Pracodawca potrąca je z wypłat, a w zależności od stanu w jakim pracujemy zaliczki te oscylują w granicach 10-20% dochodu.Warto pamiętać, że po powrocie do Polski istnieje jednak możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. W tym celu należy rozliczyć się z Internal Revenue Service (IRS), czyli amerykańskim urzędem skarbowym. MAG-TAX jako jeden z nielicznych operatorów krajowych odzyskuje podatek z USA zgodnie z umowami podatkowymi, podpisanymi przez rząd amerykański. Z nami możesz odzyskać nawet 100% zapłaconego podatku!

 

Gdzie udać się w sprawie rozliczenia?

Wypełnienie deklaracji podatkowej warto zlecić wyspecjalizowanej firmie, jaką jest Doradztwo Finansowe MAG-TAX. Priorytetem MAG-TAX jest zapewnienie klientom szybkiego, możliwie najwyższego zwrotu przy zapewnieniu solidności, bezpieczeństwa i dyskrecji dokonywanych operacji. Naszym klientom zapewniamy pełny dostęp do wiedzy na temat statusu sprawy oraz w sposób skuteczny doradzamy w sprawach niestandardowych i szczególnie skomplikowanych.

 

Znajdziesz nas pod adresem www.mag-tax.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/magtaxpl/

 

PRZYJDŹ I ZAPYTAJ O AKTUALNE PROMOCJE ORAZ WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Komentarze (0)