Filologia angielska studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Filologia angielska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Filologia angielska studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku filologia angielska można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

 • Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Filologię angielską możesz także studiować w ramach kierunku Filologia, która jest w ofercie Ateneum - Szkoły Wyższej w Gdańsku. Jest ona realizowana w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnich studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów filologia skupia się no takich zagadnieniach, jak kultura, a co najważniejsze język, dzięki temu studenci mogą od podstaw nauczyć się komunikować w danym języku.  Ateneum – Szkoła Wyższa w Gdańsku ma w swojej ofercie kilka specjalności i są to:

 • filologia angielska,
 • filologia włoska,
 • filologia szwedzka,
 • filologia hiszpańska.

 

Decydując się na studiowanie kierunku Filologia o specjalności filologia angielska, zdobędziesz szeroką wiedzę na poziomie B2+ z zakresu języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznych krajów oraz ich historii – obejmuje to literaturę i historię Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo w ramach wybranej specjalności studenci mogą wybrać specjalizację, która pozwoli na uzyskanie uprawnień do pracy jako nauczyciel lub tłumacz.

Studiując Filologię o specjalności filologia angielska, studenci będą mogli zetknąć się m.in. z takimi przedmiotami jak: fonetyka i fonologia, semantyka. Historia USA i Wielkiej Brytanii, czy literatura. Niektóre przedmioty mogą się między sobą różnić, ponieważ są one uzależnione od wybranej specjalności przez studenta.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako nauczyciele, tłumacze, specjaliści do spraw reklamy lub PR. Czeka na nich praca w takich miejscach jak np. w sądach, szkołach i przedszkolach, wydawnictwach, agencjach reklamowych lub w biurach tłumaczeniowych.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku oferuje Filologię angielską w ramach kierunku studiów Filologia, która jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów Filologia jest skierowany do osób, które świetnie odnajdują się w przedmiotach humanistycznych, a nauka języków przychodzi im z łatwością. Wybierając Filologię, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, są to:

 • filologia angielska z językiem hiszpańskim,
 • filologia angielska z językiem norweskim,
 • język angielski w biznesie,
 • amerykanistyka,
 • filologia angielska z językiem szwedzkim,
 • tłumaczeniowa – język angielski,
 • kanadystyka.

Oferowane specjalności umożliwiają studentom rozwój w wybranych przez nich dziedzinach i przygotowanie się do wykonywania w przyszłości zawodu np. tłumacza.

Decydując się na kierunek studiów Filologia, na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku o specjalności obejmującej język angielski, nauczysz się języka angielskiego na zaawansowanym poziomie, a także masz możliwość nauki dodatkowego języka. Są to bardzo ważne umiejętności, ponieważ na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na osoby, które posługują się w więcej niż tylko jednym języku obcym. Możesz również uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu tłumacza. W toku studiów zapoznasz się z gramatyką i słownictwem języka angielskiego oraz kulturą anglojęzycznych krajów i ich historią. Szczegółowa wiedza jest uzależniona od wybranej specjalności przez studenta.

Kierunek studiów Filologia obejmuje dwa bloki przedmiotów, jeden z nich obejmuje przedmioty ogólne takie jak: gramatyka opisowa i historyczna, historia Wielkiej Brytanii i USA oraz literatura. Drugi blok przedmiotów obejmuje przedmioty specjalizacyjne. Program studiów przewiduje także obowiązkowe praktyki studenckie, które studenci odpływają w wybranych przez siebie placówkach.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach tłumaczeniowych, agencjach reklamowych, wydawnictwach, szkołach językowych, a także w wielu firmach i przedsiębiorstwach, gdzie niezbędny będzie język obcy.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Filologię angielską możesz także studiować na kierunku Filologia, która znajduje się w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni, realizowana jest ona w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Kierunek Filologia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Jest on przeznaczony dla osób, które świetnie odnajdują się w zagadnieniach językowych, a także naukach humanistycznych, ponieważ to właśnie na takich przedmiotach, jak historia, gramatyka czy literatura opierają się studia filologiczne. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni oferuje swoim studentom specjalności, dzięki którym każdy może znaleźć interesującą ich dziedzinę. Są to:

 • język angielski w biznesie,
 • kanadystyka,
 • filologia angielska językiem szwedzkim,
 • filologia angielska z językiem norweskim,
 • tłumaczenia – język angielski.

 

W trakcie studiowania filologii będziesz rozwijać się głównie w kierunku języka angielskiego oraz w zależności od wybranej specjalności dodatkowego języka. Możesz również zdobyć uprawnienia do pracy jako tłumacz, dzięki czemu będziesz mógł podjąć zatrudnienie np. w sądach, biurach tłumaczeniowych lub wydawnictwach. W czasie studiów zdobędziesz szeroką wiedzę języka angielskiego, która umożliwi ci swobodne komunikowanie się rodowitymi użytkownikami tego języka. Dowiesz się również więcej o literaturze i kulturze krajów anglojęzycznych, dzięki czemu będziesz mieć wiedzę o najpopularniejszych dziełach klasycznych.

Program studiów poza przedmiotami ze specjalności opiera się na przedmiotach ogólnych takich jak m.in.: historia Wielkiej Brytanii i USA, gramatyka, literatura oraz kultura i obyczaje Wielkiej Brytanii.

Kończąc studia, absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. jako tłumacze, specjaliści do spraw reklamy, copywriterzy oraz pracownicy działów do spraw kontaktu z klientem.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)