Bezpieczeństwo wewnętrzne w Apeiron. Kariera mundurowa szyta na miarę

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Apeiron. Kariera mundurowa szyta na miarę

22.07.2021


Bezpieczeństwo wewnętrzne studia apeiron

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Apeiron. Kariera mundurowa szyta na miarę

Nie od dzisiaj kandydaci na studia zadają sobie pytanie, który kierunek daje gwarancję zatrudnienia, otwiera przestrzeń możliwości zawodowych, daje szanse rozwoju? Oczywiście, trudno jest wskazać jednoznacznie, które studia stanowią przepis na sukces, to jednak współczesny rynek zatrudnienia podpowiada, że o pracę najmniej muszą martwić się ci, którzy planują nosić mundury.

 

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne = Bezpieczeństwo kariery

Zawody związane z mundurem zawsze cieszyły się uznaniem i popularnością. A jak jest dzisiaj? Kiedy wydawało się, że ochota do przywdziewania uniformów słabnie, zaczęło przybywać nowoczesnych kierunków i specjalności, z których płynie specjalistyczna wiedza oraz liczne umiejętności, które można wykorzystać na wiele sposobów.

O jakich kierunkach mówimy? O tych związanych z bezpieczeństwem, dowodzeniem, czy zarządzaniem, na czele których stoi Bezpieczeństwo wewnętrzne, oferowane przez Apeiron. Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek budzący coraz większe zainteresowanie. Oferuje pozyskanie wiedzy między innymi z zakresu zagadnień społecznych i prawnych, funkcjonowania organów państwa, zarządzania w sytuacjach kryzysowych, jak również pozyskanie wielu umiejętności, na czele z analizowaniem zjawisk związanych z bezpieczeństwem w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej.

Atutem kierunku realizowanego w Apeiron Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego są specjalności, dzięki którym studenci mogą rozwijać zainteresowania i zdobywać specjalistyczną wiedzę, dostosowaną do marzeń i planów zawodowych. A te mogą być różnorodne, ponieważ ukończenie kształcenia otwiera szerokie perspektywy.

 

Za mundurem…i nie tylko

Magnesem przyciągającym kandydatów do Bezpieczeństwa wewnętrznego są przede wszystkim perspektywy zawodowe czekające po zakończeniu nauki. Można znaleźć między innymi pracę w służbach mundurowych, która staje się coraz atrakcyjniejsza, a przede wszystkim wyróżnia się stabilnością, widocznymi efektami oraz wysokim poziomem zaufania społecznego. Poza tym, nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że służby mundurowe to pojęcie szerokie, a zatem każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie.

Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Ochrony Państwa – to tylko kilka przykładów służb mundurowych, w których swoje kariery mogą rozwijać absolwenci studiów w Apeiron.

Warte odnotowania jest, że absolwenci decydujący się na pracę w mundurze znajdują zatrudnienie szybciej niż koledzy szukający pracy w innych obszarach. Ponadto, są znacznie mniej narażeni na ryzyko bezrobocia, jak również zdecydowanie łatwiej jest im utrzymać pracę etatową.

Naturalnie, podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne nie musi od razu oznaczać kariery mundurowej. Kierunek ten oferuje pozyskanie wieloelementowej wiedzy, dzięki której dróg zawodowych jest znacznie więcej. Firmy konsultingowe, jednostki administracji publicznej, agencje detektywistyczne, agencje ochrony osób i mienia, organizacje pozarządowe – one także czekają na absolwentów omawianego kierunku.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszyscy dobrze wiemy o tym, że bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem, bez którego niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie. Szczególną wagę do aspektu bezpieczeństwa przywiązuje się zwłaszcza dzisiaj, czyli w czasach, które jedni określają mianem niepewnych, a drudzy mianem wymagających. Czy wyobrażenia o współczesności mają przełożenie na rynek? Trudno potwierdzić takie powiązania, ale prawdą jest, że rynek pracy niemal nieustannie poszukuje specjalistów z szeroko rozumianego bezpieczeństwa; zarówno tych, którzy noszą mundury, jak i tych, pracujących w ubraniach cywilnych.

Czy sytuacja na rynku może ulec zmianie? Jak wiemy, rynek bywa kapryśny i zmienny, ale niezależnie od jego wahań, zawody związane z bezpieczeństwem zawsze będą na wagę złota, a osoby posiadające kwalifikacje i umiejętności zawsze będą potrzebne.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry pomysł na studia, z którego może narodzić się pomysł na życie. Co ważne, jest to kierunek skierowany do osób o różnych zainteresowaniach, pragnących z pasji uczynić zawód.

Dostosowane do potrzeb i wymagań rynku, jak również sytuacji społeczno- politycznej programy kształcenia w Apeiron Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego dają możliwość zdobywania kwalifikacji w wybranej przez siebie tematyce; od poszukiwania osób zaginionych, przez zarządzanie kryzysowe, po bezpieczeństwo informacji. Nie pozostaje nic innego jak zapisać się na studia. A gdzie? Apeiron kształci specjalistów w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

 

dowiedz się więcej https://apeiron.edu.pl/

 

 

 

 

Komentarze (0)