Poznaj nowe kierunki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Poznaj nowe kierunki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Studia Rzeszów - Uniwersytet Rzeszowski

18.05.2023

Poznaj nowe kierunki Uniwersytetu Rzeszowskiego 

29 maja rusza rekrutacja na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim. Przed przystąpieniem do pierwszego etapu rekrutacji warto zapoznać się ofertą edukacyjną uczelni. W roku akademickim 2023/2024 dołączy do nich dziewięć nowych kierunków studiów. Poznaj je razem z nami!
W ubiegłym roku największą popularnością wśród kandydatów cieszył się kierunek lekarski, zgłoszenia na ten kierunek wysłało aż 2410 absolwentów! Kolejne miejsce na podium zajęła filologia angielska, na nią aplikowały 865 osoby. Z kolei chęć studiowania finansów i rachunkowości zadeklarowało 749 kandydatów. Poza podium znalazły się kolejno: ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne, pielęgniarstwo oraz prawo.
W roku akademickim absolwenci liceów i studiów będą mogli podjąć studia w Rzeszowie na nowych kierunkach: psychologia, malarstwo, nauczanie języków obcych - język angielski i rosyjski, zarządzanie państwem, studia miejskie, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, menedżer rozwoju produktu, nanotechnologia, optometria.
Uniwersytet Rzeszowski z roku na rok wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki. Obecnie na uczelni można podjąć się studiów zarówno inżynierskich (np.: informatyka, biotechnologia lub inżynieria materiałowa), jak i licencjackich (np.: ekonomia, pedagogika, socjologia).
 
Poznaj nowe kierunki URz:
  1. Kierunek psychologiczny zostanie uruchomiony pod warunkiem uzyskania zgody MEN. Będą to studia magisterskie stacjonarne i potrwają 10 semestrów.
  2. Malarstwo –  studia magisterskie, tryb stacjonarny, czas trwania: 10 semestrów
  3. Nauczanie języków obcych: język angielski i rosyjski –  studia magisterskie, tryb stacjonarny, czas trwania: 10 semestrów
  4. Zarządzanie państwem –  studia licencjackie, tryb stacjonarny i niestacjonarny, czas trwania: 6 semestrów
  5. Studia miejskie –  studia magisterskie, tryb stacjonarny i niestacjonarny, czas trwania: 4 semestry
  6. Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności –  studia inżynierskie, tryb stacjonarny, czas trwania: 7 semestrów
  7. Menedżer rozwoju produktu –  studia inżynierskie, tryb stacjonarny, czas trwania: 7 semestrów
  8. Nanotechnologia –  studia inżynierskie, tryb stacjonarny, czas trwania: 7 semestrów
  9. Optometria –  studia inżynierskie, tryb stacjonarny i niestacjonarny, czas trwania: 7 semestrów.

Komentarze (0)