ul. Sucharskiego 2, 

35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

ul. Sucharskiego 2, 

35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11

fax: +48 17 866 12 22

e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

 • FILOLOGIA ANGIELSKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Kierunek Filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z zakresu językoznawstwa, historii języka, translatoryki, teorii literatury oraz historii, kultury i literatury wybranych krajów. Studenci uczą się właściwie interpretować, przygotowywać i tłumaczyć teksty zgodnie z ich funkcją i specyfiką odbiorcy. Filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to nakierowanie na sektor biznesowy i jego międzynarodowy charakter.

  Studia na kierunku Filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: komunikacja międzykulturowa w biznesie, tłumaczeniowa, tłumaczeniowa z językiem chińskim. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co się z tym wiąże nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: historia kultury i literatury angielskiej, analiza i interpretacji tekstu literackiego, gramatyka opisowa języka angielskiego, tłumaczenie tekstów specjalistycznych, nauka o komunikowaniu, język perswazji i reklamy, przekład ustny. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii angielskiej mogą wykorzystać w biurze tłumaczeń, biznesie, korporacji międzynarodowej, administracji publicznej, szkole języków obcych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Komunikacja międzykulturowa w biznesie
  • Tłumaczeniowa
  • Tłumaczeniowa z językiem chińskim

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Komunikacja międzykulturowa w biznesie
  • Tłumaczeniowa
  • Tłumaczeniowa z językiem chińskim

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Opinie (1)

ola Ocena odpowiedz

Uważam, że czymś fantastycznym jest możliwość prowadzenia kariery zawodowej na podstawie znajomości języków obcych. Owszem, od dawna wiedziałam, że języki obce potrafią otworzyć wiele drzwi, ale dopiero na studiach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przekonałam się, jak wielką mają moc.