ul. Wojska Polskiego 28

 60-637 Poznań

tel.: 061 848 71 01

tel./fax: 061 848 71 02

e - mail: dziekanatwtd@up.poznan.pl

http://wtd.up.poznan.pl/

 • TECHNOLOGIA DREWNA Stopień: I II

  Specjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Mechaniczna technologia drewna
  • Chemiczna technologia drewna
  • Ochrona i modyfikacja drewna
  • Meblarstwo

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Mechaniczna technologia drewna
  • Meblarstwo
 • PROJEKTOWANIE MEBLI Stopień: I II

Opinie (6)

Quercus Ocena

Polecam. Dużo się tutaj dzieje pozytywnego :D

Polecam Ocena

Z*******y Wydział! - skończyłem technologię drewna dziennie, gdyby tylko projektowanie było zaocznie, wróciłbym bez namyślania się.

Absolwent Ocena

Jestem mega zadowolony z wybranego kierunku studiów (mechaniczna technologia drewna). Teraz dobra praca, można normalnie żyć. Pracodawca specjalnie łaski nie robi, bo znam swoją wartość po tych studiach plus zdobytym doświadczeniu i przy zmianie miejsca zatrudnienia nie miałem żadnego problemu. Oj chciałoby się wrócić na WTD do Poznania :) Piękne czasy, super imprezy ;) Szczerze polecam.

An Ocena

Zdecydowanie polecam. Należy się zgodzić, że sprzęt, którym dysponuje Uniwersytet nie jest najnowszy, ale nigdy nie było problemu z dostępem do żadnego z nich, a kadra zawsze pomocna i stojąca do dyspozycji na zajęciach oraz w ramach konsultacji. Polecam:)

SOWA Ocena

Wydział Technologii Drewna - kierunek Technologia drewna Ludzie 6/6 Prowadzący 5/6 ( są tacy, którzy zasługują na 6 oraz tacy, którzy zasługują na 2 - ale to jednostki. Sale dydaktyczne 4/6 Toalety 2/6 (byłoby więcej, gdyby nie ta zimna woda w kranach) Poziom trudności 4/6 czasem MAX Największy atut tego kierunku - oferty pracy na stronie wydziału oraz dość spore zapotrzebowanie na specjalistów po naszym wydziale. Bez trudu, w bardzo krótkim czasie znajdziesz pracę.

Ciepły Ocena

Uczelnia wyposażona w nie najnowszy sprzęt, jednak z powodzeniem można prowadzić różne pomiary, obserwacje. Atmosfera na wydziale bardzo dobra, zdecydowana większość prowadzących ma odpowiednią wiedzę, którą potrafi przekazać. Kierunek Inżynieria Biotworzyw właściwie ogranicza się (patrząc na przedmioty) do przetwórstwa papierniczego, przetwórstwa biomasy - z racji tego, że jest to Wydział Technologii Drewna - brakuje więcej informacji o bio-PET, bio-PE i podobnych tworzywach (może się to zmieni?). Wyjechać na Erasmus+ można, jednak przedmioty nie pokrywają się dokładnie z tym kierunkiem, więc póki co trzeba jeszcze poczekać ;) Jeżeli ktoś interesuje się, przynajmniej w jakimś stopniu, biomateriałami oraz chciałby mieć więcej przedmiotów chemicznych niż niechemicznych, to nie ma lepszego wyboru niż ten kierunek ;)