ul. Wojska Polskiego 28

 60-637 Poznań

tel.: 061 848 71 01

tel./fax: 061 848 71 02

e - mail: dziekanatwtd@up.poznan.pl

http://wtd.up.poznan.pl/

ul. Wojska Polskiego 28

 60-637 Poznań

tel.: 061 848 71 01

tel./fax: 061 848 71 02

e - mail: dziekanatwtd@up.poznan.pl

http://wtd.up.poznan.pl/

 • TECHNOLOGIA DREWNA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Technologia drewna 

  Od roku akademickiego 2019/2020 studia inżynierskie na kierunku Technologia drewna prowadzone będą również w systemie dualnym, jako studia o profilu praktycznym. Zajęcia odbywać się będą naprzemiennie na uczelni oraz u różnych partnerów przemysłowych, w formie długoterminowych płatnych dla studentów staży. Studia dualne na kierunku Technologia drewna są dofinansowane ze środków strukturalnych UE.

  Studia na kierunku Technologia drewna należą do unikatowych w skali kraju. Spełniają oczekiwania kandydatów, którzy poprzez materiał biogeniczny, odnawialny, przyjazny człowiekowi i środowisku, chcą łączyć umiłowanie przyrody z dorobkiem nauk technicznych. W ramach kierunku Technologia drewna można studiować na jednej spośród czterech specjalności: mechaniczna technologia drewna, chemiczna technologia drewna, meblarstwo oraz ochrona i modyfikacja drewna. Od kandydatów oczekuje się elementarnej wiedzy z matematyki oraz fizyki i chemii, co ułatwia naukę w dziedzinie przedmiotów technicznych. Oferty pracy od lat przekraczają liczbę absolwentów, którzy bezpośrednio po zakończeniu studiów zatrudniani są na stanowiskach technologów, konstruktorów, projektantów i organizatorów procesów produkcyjnych, między innymi w zakładach wykorzystujących drewno i tworzywa drzewne, mechanicznego i chemicznego przerobu drewna, produkcji celulozy i papieru. Liczna grupa absolwentów podejmuje pracę w zakładach meblarskich, w tym na stanowiskach konstruktorów i projektantów mebli.

  Co po studiach?
  Dobrze płatna praca w dynamicznie rozwijających się zakładach branży drzewnej dla technologów drewna, meblarstwa, celulozy, papieru, konstruktorów-projektantów mebli i wyrobów z drewna, specjalistów chemicznego i mechanicznego przerobu surowca drzewnego, ekonomiki drzewnictwa, logistyków, menedżerów i ekspertów z zakresu ochrony drewna.
  Dlaczego warto:
  • Ciekawe studia o charakterze techniczno-przyrodniczym, łączące wiedzę z zakresu biologii, matematyki, fizyki, chemii z naukami inżynieryjnymi
  • Możliwość wyjazdów za granicę – międzynarodowe programy wymiany studentów (ERASMUS +)
  • Szkolenia i praktyki w zakładach przemysłowych
  • Absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie w zawodzie – od lat liczba ofert pracy przekracza liczbę absolwentów
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Technologia drewna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka, informatyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Technologia drewna jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • INŻYNIERIA BIOTWORZYW Stopień: II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Inżynieria biotworzyw
  Inżynieria biotworzyw to nowoczesny kierunek studiów, odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnej gospodarki w kraju i za granicą - to szansa na zdobycie unikatowego wykształcenia i ciekawej pracy „z przyszłością”.
  Interdyscyplinarność oferowanego wykształcenia, wzbogaconego wiedzą o najnowszych osiągnieciach technologii i inżynierii w dziedzinie pozyskiwania biomasy oraz produkcji biotworzyw, pozwala absolwentom kierunku Inżynieria biotworzyw na przystosowanie się do potrzeb współczesnego przemysłu włókienniczego, papierniczego, chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, energetycznego czy też motoryzacyjnego, ukierunkowanego w coraz większym stopniu na wykorzystanie naturalnych surowców odnawialnych. Inżynieria biotworzyw uczy studentów, jak wykorzystać biomasę w dziedzinach przemysłu do tej pory nie kojarzonych z kierunkiem inżynierskim. Studiowanie tego kierunku pokazuje, że drewno, które, jak powszechnie wiadomo, odgrywa znaczącą rolę w przemyśle budowlanym, meblarskim i chemicznym, można również zastosować w zupełnie nowych dziedzinach gospodarki, ponieważ na bazie biomasy z tego właśnie surowca można wytwarzać „ekologiczne tworzywo sztuczne”, które z powodzeniem zastąpi tradycyjne tworzywa sztuczne produkowane z ropy naftowej. Kierunek ten udowadnia, że dzięki współczesnym osiągnięciom nauki w dziedzinach nanotechnologii czy chemii polimerów, wykorzystanie biomasy, a w szczególności biomasy leśnej, zyskuje nowe oblicze jako nauka o ogromnym potencjale rozwoju. 
  Co po studiach?
  Praca w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcji biotworzyw, przetwórstwa papierniczego, przedsiębiorstwach obrotu surowcami naturalnymi i ich recyklingiem, w przetwórstwie biomasy, w ramach własnych firm oraz w jednostkach samorządów lokalnych, mających związek z rozwojem rynku biomasy i biotworzyw.
  Dlaczego warto:
  • Ciekawe studia na unikatowym w skali kraju i Europy kierunku, z perspektywami na przyszłość
  • Połączenie nowoczesnych technologii, ekonomicznego wykorzystania surowców odnawialnych i troski o środowisko
  • Możliwość wyjazdów za granicę – międzynarodowe programy wymiany studentów (ERASMUS +)
  • Perspektywa pracy w nowoczesnych zakładach przemysłowych
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inżynieria biotworzyw jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

  Dowiedz się więcej

 • PROJEKTOWANIE MEBLI Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - Projektowanie mebli

  Absolwenci kierunku Projektowanie mebli posiadają szeroką wiedzę w m.in. tendencjach projektowania, wytwarzania i zarządzania produkcją mebli. Mają rozeznanie w rozwijających się technikach i technologiach meblarstwa i stolarki budowlanej. Poznają uwarunkowania przenoszenia wiedzy z obszaru techniki i technologii na praktykę projektową. Nabywają umiejętności warsztatowe pozwalające na realizację niekonwencjonalnych projektów z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Kandydatów na kierunek Projektowanie mebli obowiązuje wstępny egzamin z rysunku odręcznego. Akceptowane są zaświadczenia o pozytywnej kwalifikacji z rysunku, wydane przez inne uczelnie państwowe.

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Projektowanie mebli brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka z astronomią, matematyka, informatyka
  Przeprowadzony zostanie również egzamin z rysunku odręcznego.

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Projektowanie mebli jest średnia ocen ze studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie. 

   

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (6)

Quercus Ocena

Polecam. Dużo się tutaj dzieje pozytywnego :D

Polecam Ocena

Z*******y Wydział! - skończyłem technologię drewna dziennie, gdyby tylko projektowanie było zaocznie, wróciłbym bez namyślania się.

Absolwent Ocena

Jestem mega zadowolony z wybranego kierunku studiów (mechaniczna technologia drewna). Teraz dobra praca, można normalnie żyć. Pracodawca specjalnie łaski nie robi, bo znam swoją wartość po tych studiach plus zdobytym doświadczeniu i przy zmianie miejsca zatrudnienia nie miałem żadnego problemu. Oj chciałoby się wrócić na WTD do Poznania :) Piękne czasy, super imprezy ;) Szczerze polecam.

An Ocena

Zdecydowanie polecam. Należy się zgodzić, że sprzęt, którym dysponuje Uniwersytet nie jest najnowszy, ale nigdy nie było problemu z dostępem do żadnego z nich, a kadra zawsze pomocna i stojąca do dyspozycji na zajęciach oraz w ramach konsultacji. Polecam:)

SOWA Ocena

Wydział Technologii Drewna - kierunek Technologia drewna Ludzie 6/6 Prowadzący 5/6 ( są tacy, którzy zasługują na 6 oraz tacy, którzy zasługują na 2 - ale to jednostki. Sale dydaktyczne 4/6 Toalety 2/6 (byłoby więcej, gdyby nie ta zimna woda w kranach) Poziom trudności 4/6 czasem MAX Największy atut tego kierunku - oferty pracy na stronie wydziału oraz dość spore zapotrzebowanie na specjalistów po naszym wydziale. Bez trudu, w bardzo krótkim czasie znajdziesz pracę.

Ciepły Ocena

Uczelnia wyposażona w nie najnowszy sprzęt, jednak z powodzeniem można prowadzić różne pomiary, obserwacje. Atmosfera na wydziale bardzo dobra, zdecydowana większość prowadzących ma odpowiednią wiedzę, którą potrafi przekazać. Kierunek Inżynieria Biotworzyw właściwie ogranicza się (patrząc na przedmioty) do przetwórstwa papierniczego, przetwórstwa biomasy - z racji tego, że jest to Wydział Technologii Drewna - brakuje więcej informacji o bio-PET, bio-PE i podobnych tworzywach (może się to zmieni?). Wyjechać na Erasmus+ można, jednak przedmioty nie pokrywają się dokładnie z tym kierunkiem, więc póki co trzeba jeszcze poczekać ;) Jeżeli ktoś interesuje się, przynajmniej w jakimś stopniu, biomateriałami oraz chciałby mieć więcej przedmiotów chemicznych niż niechemicznych, to nie ma lepszego wyboru niż ten kierunek ;)