Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Studia na kierunku architektura wnętrz cieszą się niemałą popularnością wśród tych absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby nie tylko rozwijać swój zmysł estetyczny. Ten profil kształcenia warto wybrać dlatego, że będzie on wyposażać w bardzo praktyczne kwalifikacje zawodowe. Jego studenci będą bowiem uczyć się, jak urządzać wnętrza, by były one zarówno piękne, jak i funkcjonalne i ergonomiczne. Architektura wnętrz pomoże zdobyć więc doskonałe wykształcenie i sprawi, że przekucie zainteresowań w konkretny zawód stanie się możliwe.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Osoby wybierające kierunki takie jak architektura wnętrz będą się kształcić na studiach dwustopniowych. Studenci swoją przygodę akademicką rozpoczynają od nauki na I stopniu, która trwa trzy lata i jest czasem zdobywania najważniejszej wiedzy i umiejętności. Zakończenie kształcenia wiąże się także z obroną pierwszej pracy dyplomowej, a co za tym idzie – uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata. Dwuletnie studia II stopnia nie są obowiązkowe, warto je jednak rozważyć. Pomogą bowiem w usystematyzowaniu wiedzy i pozwolą zdobyć także zupełnie nowe umiejętności. Ponadto absolwenci studiów II stopnia dysponować będą prestiżowym tytułem magistra.

A jaką konkretną wiedzę można zdobyć podczas wszystkich semestrów kształcenia? Studenci między innymi:

  • uzyskują wiedzę z zakresu analizy, rozumienia struktury przekazów audiowizualnych;
  • zapoznają się z konwencjami malarskimi i postawami artystycznymi;
  • posiadają wiedzę o technologiach, konstrukcjach i materiałach stosowanych w wyposażeniach wnętrz;
  • dysponują wiedzą o tych konstrukcji meblarskich;
  • posiadają zaawansowaną wiedzę z zakresu projektowania elementów wnętrz oraz tworzenia autorskich kompozycji przestrzennych itd.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Wiedza, jaką zdobędą studenci architektury wnętrz, odgrywa istotne znaczenie w ich edukacji. Najważniejsze będzie jednak jej świadome wykorzystywanie podczas praktycznych działań zawodowych. Dlatego też tak ważne miejsce odgrywają kształtowane i rozwijane umiejętności. To one świadczyć będą o doskonale rozwiniętym warsztacie architektonicznym. I to między innymi na portfolio patrzeć będą potencjalni pracodawcy w przyszłości Studenci wrocławskich uczelni uczą się więc:

  • posługiwania się wybranymi technikami rysunkowymi;
  • prowadzenia procesu projektowania w oparciu o analizę założeń i uwarunkowań wyjściowych;
  • oryginalnego rozwiązywania problemów technicznych;
  • projektowania wnętrz, ich elementów czy konstrukcji meblarskich;
  • rozwiązywania zadań projektowych z obszarów wystawiennictwa itd.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Kierunki takie jak architektura wnętrz na ogół wybierane są przez osoby świadome, które chcą także zaplanować ścieżkę rozwoju swojej kariery. Dziś coraz częściej chcemy, by urządzeniem naszych domów, mieszkań czy biur zajęli się profesjonaliści – absolwenci uczelni we Wrocławiu nie powinni obawiać się więc o swoją zawodową przyszłość. Czekają na nich różnorodne biura projektowe, architektoniczne, praca w teatrach czy na planach firmowych. Absolwenci architektury wnętrz mogą także pomyśleć z powodzeniem o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Codzienne wyzwania zawodowe związane będą z kreatywną pracą, która wymaga nie tylko oryginalności, lecz także myślenia przestrzennego oraz umiejętności tworzenia wygodnych przestrzeni, które będą spełniać swoją najważniejszą funkcję związaną z praktycznością połączoną z estetyką.

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - WROCŁAW

Komentarze (0)