Dlaczego warto iść na studia na kierunku Informatyka w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Informatyka w Trójmieście?
Informatyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Informatyka w Trójmieście?

O Informatyce powiedziano już bardzo wiele. Ale i tak prawdopodobnie nie powiedziano wszystkiego. Jest to dziedzina, a zatem także kierunek studiów, który wciąż się rozwija i proponuje studentom coś nowego. Dlaczego warto studiować? Ponieważ na wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki istnieje duży popyt i trudno wyobrazić sobie, aby zapotrzebowanie to kiedykolwiek spadło. Studia to szansa na zdobycie ciekawego wykształcenia, a co za tym idzie na zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Kandydaci na studia informatyczne w Trójmieście mogą mieć pewność, że otrzymają interesującą ofertę kształcenia. Kierunek ten bowiem realizowany jest zarówno w uczelni publicznej, jak i niepublicznej.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie informatyczne to pojęcie bardzo szerokie. To układanka złożona z niemal niezliczonych elementów. Owszem, możemy powiedzieć, że w toku studiów studenci zaznajamiają się z takimi zagadnieniami jak bazy danych, systemy operacyjne, komunikacja człowiek- komputer, sztuczna inteligencja, czy wysokowydajne systemy obliczeniowe, ale i tak będzie to tylko pewien wycinek dużej całości.

Osoby decydujące się na studia informatyczne muszą nastawić się na intensywną naukę, ponieważ programy kształcenia są bardzo bogate. Co można w nich odnaleźć? Między innymi takie zagadnienia jak: algorytmy i modelowanie systemów, architektura systemów komputerowych, inteligentne systemy interaktywne, analiza matematyczna, systemy baz danych, narzędzia sztucznej inteligencji.

Każdy student Informatyki w Trójmieście otrzymuje możliwość rozwijania zainteresowań dzięki szerokiej ofercie specjalności. W ich gronie odnaleźć można między innymi: Grafikę komputerową, Internet rzeczy, Systemy i sieci komputerowe, Systemy i technologie mobilne, Inżynierię gier komputerowych, czy Zastosowania technologii informacyjnych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Informatyka jest kierunkiem praktycznym, zatem umiejętności do zdobycia jest całe mnóstwo. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie:

  • realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją,
  • projektowania i programowania aplikacji,
  • projektowania i uruchamiania sieci komputerowych,
  • projektowania i konstrukcji systemów sterowania,
  • projektowania rozwiązań opartych o zaawansowane metody informatyczne,
  • budowania systemów i rozwiązań opartych o zaawansowaną grafikę i multimedia,
  • tworzenia profesjonalnych serwisów sieciowych.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Wspomnieliśmy już, że lista zdobywanych na studiach umiejętności jest długa. Podobnie jest z możliwościami zawodowymi. Przestrzeń dla wykształconych informatyków wydaje się nie mieć granic. Specjalistów IT potrzebuje zarówno sektor prywatny, jak i publiczny.

Osoba z dyplomem w kieszeni może pracować jako pracownik firm IT, zajmujących się budową, wdrażaniem lub administracją narzędzi i systemów informatycznych, administrator systemów i sieci komputerowych oraz sieci www, programista aplikacyjny i systemowy, projektant i analityk systemów baz danych, projektant systemów decyzyjnych, konsultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowiec i integrator systemów informatycznych, administrator baz danych, analityk systemowy, twórca gier komputerowych.

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)