Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie?

Kosmetologia to kierunek, który budzi duże zainteresowanie i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród maturzystów. Interdyscyplinarny program nauczania sprawia, że studia te będą odpowiednim wyborem dla wielu osób posiadających wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk medycznych, ścisłych czy społecznych. W poniższym artykule przedstawiony szczegółowy opis kierunku kosmetologia w Rzeszowie.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek kosmetologia w Rzeszowie można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. W przypadku studiów pierwszego stopnia nauka będzie trwała trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończy się nadaniem tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia zakończą się nadaniem tytułu magistra.

Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wykształcenie z zakresu nauk medycznych, ścisłych, nauk o zdrowiu oraz powiązanych dyscyplin. Ponadto rozwiną wiedzę z zakresu następujących zagadnień:

 

  • farmakologii
  • psychologii
  • medycyny
  • dermatologii
  • nauk chemicznych

 

Uzyskane przygotowanie teoretyczne będzie podstawą do rozwijania cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie podczas przyszłej pracy zawodowej.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

W czasie studiów na kierunku kosmetologia w Rzeszowie można rozwinąć szereg umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Studenci skupią się przede wszystkim na zdobywaniu kompetencji związanych z medycyną i naukami o zdrowiu. W toku studiów nauczą się podstaw medycyny, ze szczególnych uwzględnieniem dermatologii czy podologi.

Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie umiejętności związanych z przeprowadzaniem zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych czy upiększających. Ponadto poznają tajniki wykonywania profesjonalnego makijażu dziennego, scenicznego czy wieczorowego. Dodatkowo skupią się na nauce stylizacji paznokci oraz różnorodnych metod masażu relaksacyjnego i leczniczego.

Osoby, które aplikują na kierunek kosmetologia poznają także podstawy chemii oraz biologii, co z powodzeniem wykorzystają podczas licznych warsztatów praktycznych. Co więcej, rozwiną umiejętności z zakresu farmakologii i opracowywania receptur wybranych kosmetyków oraz oceny ich jakości. Tym samym nauczą się dobierać odpowiednich środków leczniczych i kosmetycznych do indywidualnych potrzeb pacjentów. W planie zajęć znajdą się także warsztaty z obszaru mikrobiologii oraz biochemii. Studenci dowiedzą się, w jaki sposób diagnozować problemy i choroby skórne oraz podejmować współpracę z lekarzami dermatologii.

Oprócz umiejętności medycznych, studenci zdobędą kwalifikacje związane z ekonomią czy przedsiębiorczością, dzięki czemu w przyszłości będą mogli założyć własną działalność gospodarczą. Ponadto rozwiną kompetencje miękkie, które ułatwią im podjęcie pracy z pacjentami i zespołem. Co więcej nauczą się języka obcego, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Studia na kierunku kosmetologia w Rzeszowie oferują także możliwość realizacji praktyk zawodowych, które odbędą się w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Zdobycie wszechstronnego wykształcenie i szanse na ciekawą i przyszłościową pracę zawodową jest jedną z głównych motywacji kontynuowania nauki na uczelni wyższej. Absolwenci kierunku kosmetologia w Rzeszowie bez problemu znajdą zatrudnienie w rożnych ciekawych branżach. Przede wszystkim idealnie odnajdą się podczas pracy w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach spa i wellness czy odnowy biologicznej.

Co więcej mogą związać swoją przyszłość z gabinetami masażu, kurortach uzdrowiskowych oraz wysokiej klasy hotelach. Po ukończeniu studiów kosmetologicznych można podjąć pracę w firmach farmaceutycznych czy przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i oceną jakości kosmetyków. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje mogą wykorzystać zakładając własną działalność gospodarczą.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - RZESZÓW

Komentarze (0)